Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି କରୋନା ଭୂତାଣୁ, ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଆଗୁଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍

27/12/2022 at 11:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଶ୍ବ ବ୍ୟାପୀ ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ । BF.7 ଭୂତାଣୁକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ମକଡ୍ରିଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୋଭିଡ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଧ୍ୟାନ ।  

କରୋନା ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟର ଦ୍ରୁତ ସଂକ୍ରମଣ । ଚୀନ୍ ପରେ ପୂରା ବିଶ୍ବକୁ କବଜାକୁ ନେଉଛି  BF.7 ଭୂତାଣୁ । ଭାରତରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ଗୁଜରାଟ ଓ ଓଡ଼ିଶାରେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସତର୍କ ହୋଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଦେଶବ୍ୟାପୀ କୋଭିଡ୍ ମକଡ୍ରିଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ କୋଭିଡ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମନସୁଖ୍ ମାଣ୍ଡଭିୟ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚି କୋଭିଡ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ମାଣ୍ଡଭିୟ ଆଇଏମସ ବୈଠକରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ମକଡ୍ରିଲ୍ ନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।  

ଚୀନରେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟର ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦ୍ବିଗୁଣା ହାରରେ ବଢୁ଼ଛି । ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍ ଅଭବା ଦେଖାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଶ୍ମାଶାନରେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ଲାଗୁଛି । ଚୀନରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୧୦ଲକ୍ଷ ଉପରେ ରହିଛି । ଗତ ୨୦ ଦିନରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୨୫ କୋଟି ପାର୍ କରିଛି ।  

   Related Posts