ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ କମୁନି ସଂକ୍ରମଣ, ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

20/08/2021 at 9:09 PM

କଲୋମ୍ବୋ, ୨୦|୦୮:  କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ କମୁନି । ଭୋଭିଡ-୧୯ ଭାଇରସର ୩ୟ ଲହରକୁ ରୋକିବା  ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଗୋଟଭାୟା ରାଜପକ୍ଷେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ୧୦ ଦିନ ଯାଏଁ ରାଷ୍ଟ୍ରବ୍ୟାପି ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ନ୍ୟାସନାଲ ଅପରେସନ ସେଣ୍ଟର  ଫର୍‌ କୋଭିଡ୍‌ ପ୍ରିଭେନ୍ସନର କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୦ଟାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇ ୩୦ ଅଗଷ୍ଟ ସକାଳ ୪ଯାଏ ବଳବତ୍ତର ରହିବ ।  ନ୍ୟାସନାଲ ଅପରେସନ୍ସ ସେଣ୍ଟର ଫର୍‌ କୋଭିଡ୍‌ ପ୍ରିଭେନ୍ସନର ପ୍ରମୁଖ ଥିବା ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ ଶାଭେନ୍ଦ୍ର ସିଲଭା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ରାତି ୧୦ ଟାରୁ ୩୦ ଅଗଷ୍ଟ ଯାଏ ଚାଲିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାଜପକ୍ଷେ ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ । ଦେଶକୁ ବନ୍ଦ କରିବା କାରଣରୁ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ୁଥିବା ସେ କହିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗୁରୁବାର ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ କାରଣରୁ ୧୮୬ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ଯାଇଛି । ଏହାସହ ୩୮୦୦ଟି ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ ମୁତାବକ,  ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ୬,୭୯୦ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି । ସେହିପରି ୩୭୩,୧୬୫ଜଣ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts