oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

୨୦୨୦ ର କନ୍‌ଭେନସନ୍‌ ଯାତ୍ରା: ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠଙ୍କ ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି ଦେଲା ପ୍ରେରଣା

10/07/2020 at 1:20 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୦/୭: ବିଶ୍ୱ ଭ୍ରାତୃତ୍ଵର ଏକ ନିଚ୍ଛକ ନିଦର୍ଶନ ଥିଲା ଆମର ଚଳିତ ବର୍ଷର OSA କନଭେନସନ l କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଯୁଗରେ ଆମେ ପଛରେ କେମିତି ଅବା ରହିଥାନ୍ତୁ। କରୋନା ମହାମାରୀ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କିଛି କିଛି ଶିଖାଇ ଚାଲିଛି। ମନବଳକୁ ବଜାୟ ରଖି ଆଗକୁ ବଢିବା,ଆମେ ହାରିବନି, ଆମେ ଓଡ଼ିଆ ଯେଉଁଠି ରହିବା ଏକାଠି ରହିବା, ଅଭିମତ ରଖିଥିଲେ ଓସା ସଭାପତି ଶ୍ରୀମତୀ କୁକୁ ଦାସ l ଏକତାରେ ବଳ କଥାଟିକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଦୁଇ ହଜାର କୋଡିଏର କନଭେନସନ ଯାତ୍ରା। ଓସା କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମାନଙ୍କର ୧୫ ଦିନର ଅଦମ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଁହରେ ହସ ଭରିଦେଇଥିଲା l

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀର ସ୍ଲୋଗାନରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ l ଝୁମିଗଲା ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ l ସବୁ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥିଲା l ପିଲାଙ୍କର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସହ ଯୁବକମାନଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ମୁଗ୍ଧକର ହୋଇଥିଲା। ମନର କଥା କେଇ ପଦ ଶୁଣିବାକୁ ହେଇଥିଲା ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତିର ବିଭାଗଟି ଯାହାକି ଓସାକୁ ଆଗକୁ ନେଇଯିବାରେ ପ୍ରେରଣା ଦେଲା l ନାରୀ ମାନଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ହୋଇଥିଲା ମହିଳା ସେମିନାର ଟିଏ l କୁନି ପିଲାଠୁ ନେଇ ଟିକେ ବଡ ପିଲାଙ୍କର ଚମ୍ପୁ ଛାନ୍ଦର ସ୍ୱରରେ ଆଉ ଓଡିଶୀର ତାଳରେ ମନର ବଗିଚାଟି କୁସୁମିତ ହୋଇଉଠିଥିଲା l

ଓଡିଶାର କଳା ଓ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ପିଲାଙ୍କ ମୁଖରୁ ଓଡ଼ିଆରେ ଶୁଣି ମନ ପ୍ରଫୁଲିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା l କବିତା ପାଠ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ଅତି ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ହୋଇଥିଲା l ମାଟି ପ୍ରତି ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧା ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଓସାର ଛୋଟ ପ୍ରୟାସ ଗୁଡିକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଗରେ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଯାଇଥିଲା l ନାଟକ, ସଂଗୀତର ମୁର୍ଚ୍ଛନାରେ, ଗପସପର କୋଳାହଳରେ କିପରି ତିନି ଦିନ ବିତିଗଲା ଜାଣି ହେଲାଣି l ଓସାର ଏହି ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ପ୍ରଶଂସନୀୟ l ଏହି ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଯୋଗେଶ ପତି l ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ କୃଷି ଓ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼ଃ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ l ଉପସଭାପତି ଡ଼ଃ ଅନିଲ ପଟନାୟକ, ବିବେକ ଦାସ, ଏବଂ କୋଷାଧକ୍ଷ ଉତ୍କଳ ନାୟକଙ୍କ ସମେତ ଓସା ର ଅଠରଟି ଶାଖା ରୁ ପ୍ରତିନିଧି ମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ l ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁଡିକ ଥିଲା ଅଭିନନ୍ଦନିୟ l

   Related Posts