ଜୁନ୍ ୪ରେ ହେବ I.N.D.I.A. ମେଣ୍ଟ ସରକାର, ବିଜେପିକୁ ବିଦାୟ ଦେବାର ଆସିଲାଣି ସମୟ: ଖଡଗେ

Published By : Prameya-News7 Bureau | May 15, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୫: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ୍ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କ ଦମ୍ଭୋକ୍ତି । ଜୁନ୍ ୪ରେ ହେବ I.N.D.I.A. ମେଣ୍ଟ ସରକାର । ଆହୁରି ବି ଜନତା ବୁଝିଲେଣି ଏଣିକି ବିଜେପିକୁ ବିଦାୟ ଦେବାର ଆସିଲାଣି ସମୟ । ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଚାରି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଭାରତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଏବେ ଦୃଢ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । 

ଏଣିକି ବିଜେପିକୁ ଜନସାଧାରଣ ବିଦାୟ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ ୪ ରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଲାଇନ୍ସ ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସହ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ  ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। I.N.D.I.A. ମେଣ୍ଟ । 

ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଦାବି କରି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ କହିଛନ୍ତି, "୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଭାରତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଏକ ଦୃଢ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ସମଗ୍ର ଦେଶର ପରିବେଶକୁ ଦେଖି ଆମେ କହିପାରେ ଯେ ଜୁନ୍ ୪ ରେ ଭାରତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଏକ ନୂତନ ସରକାର ଗଠନ କରୁଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, "୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବାଚନ। 

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ସମ୍ବିଧାନକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ନିର୍ବାଚନ। ଏହା ହେଉଛି ଆଦର୍ଶର ନିର୍ବାଚନ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଗରିବଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଲଢୁଥିବା ଦଳ ମିଳିତ ଭାବେ ଲଢୁଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି, "ଆମର ସଂଗ୍ରାମ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ  । ଯେଉଁମାନେ ଦିନକୁ ଗୋଟିଏ ଓଳି ଖାିଇବାକୁ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରୀ ନାହିଁ । 

ଡିଗ୍ରୀ ଏବଂ ଡିପ୍ଲୋମା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଚାକିରୀ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଖଡଗେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, "ଭାରତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ବେକାରି ଏବଂ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢୁଛି । ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ସମସ୍ତେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ, ନଚେତ୍ ଆମେ ଦାସତ୍ୱକୁ ଯିବା । ସମସ୍ତଙ୍କର ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ଅଛି। ଯଦି ଗଣତନ୍ତ୍ର ନଥାଏ ତେବେ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସନ ହେବ। ତେବେ ଆପଣ କିପରି କରିବେ? ଭୋଟ୍ ଦିଅ? 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.