କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ କଂଗ୍ରେସର ବିରୋଧ: ଜବାବ ଦେଲେ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 21, 2024 IST

India Today

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପି ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବଙ୍କୁ ଲୋକସଭାର ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି କଂଗ୍ରେସ। ଆଠ ଆଠଥର ସାଂସଦ କେ ସୁରେଶଙ୍କ ବଦଳରେ ମହତାବଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ସଂସଦୀୟ ନିୟମକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବୋଲି କହିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଏଥିସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁରେଶ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରି ବିଜେପି ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ସଂସଦକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛି ଯେପରି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଇଥର ସଂସଦୀୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲା।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁରେଶ ଆଠ ଥର ସାଂସଦ ଥିବାବେଳେ କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତି ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ, ଯେତେବେଳେ ମହତାବ ସାତଥର ସାଂସଦ। ମହତାବଙ୍କୁ ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ସୁରେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଅତୀତରେ ପରମ୍ପରା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଥିଲା।

ବିଜେପି ଏହାର ଜବାବରେ କହିଛି ଯେ ଦଳ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଥିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଶାନ୍ତ ରହୁ। ବିଜେପି ଆଇଟି ସେଲ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅମିତ ମାଲଭିଆ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, "ତୁମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଛ। ଆରାମ କର। କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର।

ସେପଟେ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ନେତା କିରନ ରିଜିଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଦୀର୍ଘତମ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଥିବା ବିଜେପି ନେତା ଭର୍ତ୍ତୁହରୀ ମହତାବଙ୍କୁ ଚୟନ କରିବାରେ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.