AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂ ସୁଖୁ ହିମାଚଳର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁକେଶ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

10/12/2022 at 7:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂ ସୁଖୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବାର ଦୁଇ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିଥିବା ଟଣାଓଟରା ପରେ ପାର୍ଟିର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱ ସିଏମ ପଦ ପାଇଁ ସୁଖୁଙ୍କ ନାଁରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ । ମୁକେଶ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ । ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ପରଠୁ ହିଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ନେଇ ସୁଖୁ ନିଜ ଶକ୍ତି ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ନାଦୋନରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂ ସୁଖୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ଠିକ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ୨୧ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ଚଣ୍ଡିଗଡରେ ବୈଠକ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶିମଲା ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ତାଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ରୂପେ ଦେଖାଯାଉଛି ।  

ନବନିର୍ବାଚିତ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବସମ୍ମତିରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ କରାଇ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ଚୟନର ଅଧିକାରୀ ପାର୍ଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟା ଯାଏଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବ ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ବିଧାନସଭାରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜନାଦେଶ ମିଳିବା ପରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ୬ ଥରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିବା ବୀରଭଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ବିୟୋଗ ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନକୁ ପୂରଣ କରିବା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ କଠିନ ଥିଲା । ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା କିଏ ହେବ ତାହା ଉପରେ ସହମତି ହୋଇପାରି ନଥିଲା ।

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କମିଟିର ମୁଖ୍ୟ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂ ସୁଖୁଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟର କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ସିଂ, ବିଧାନସଭାର ଆଜି ଯାଏର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ମୁକେଶ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଅନେକ ନେତା ଶୀର୍ଷ ପଦର ଦୌଡରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ।     

   Related Posts