scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ; ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜି ଏରସମା ବନ୍ଦ

20/10/2018 at 9:19 AM

ଜଗତସିଂହପୁର ୨୦|୧୦: ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ଏରସମାରେ ଆଜି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି । ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବକୁ ନେଇ ଦୁଇ ରାଜନୈତିକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଭିତରେ ଛକାପଞ୍ଝା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଶହେ ଘରିଆ ଗାଁ ଲୋକ ଆଜି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତ ୩ଦିନ ଧରି ଦାମ-ପ୍ରଶାନ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇନାହିଁ। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏରସମାରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି । ରାବଣ ପୋଡିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତିଲ କରିବା ପାଇଁ ଦାମଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଦାବି କରିଛି ।  ଦୀର୍ଘ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଏରସମା ଆଞ୍ଚଳିକ ଯୁବ ପରିଷଦ ପଡ଼ିଆରେ ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ଦାମ ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ଗତ ୧୫ ତାରିଖ ଦିନ ସେହି ପଡ଼ିଆରେ ଦାମ ସ୍ବାଭିମାନ ସମାବେଶ ଆୟୋଜନ କରିଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବ କରିବା ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ଖୋଲି ନଥିଲେ । ମାତ୍ର ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ମଂଚକୁ ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି । ସେହି ପଡିଆରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ରାବଣ ପୋଡି ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ସମର୍ଥକ ୩ ଦିନିଆ ଅନୁମତି ନେଇ ଥିବା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏରସମାରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଘଟଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏରସମା ବଜାରରେ ୫ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଜଗତସିଂପୁର ଏସପି କହିଛନ୍ତି ଶାନ୍ତି ଶୃଂଖଳାର ସହ ରାବଣ ପୋଡି କରାଯିବ । ସେପଟେ ଦାମ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ଏଣିକି କୌଣସି ଗାଁରେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ପୁରାଇଦେବେନି ଲୋକ । ଗାଁରେ ଆଉ ଦଳ ନାହିଁ, ସମସ୍ତେ ଏକ ହେଲେଣି ।

   Related Posts