scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୁଣି ଖାକିରେ ଲାଗିଲା ଛିଟା ; ଚୋରା କୋଇଲା ବଟି ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ଫାଣ୍ଡି ଅଧତ୍କାରୀ ଓ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ

30/05/2018 at 6:55 AM

ପୁଣି ଖାକିରେ ଲାଗିଲା ଦାଗ।ପୋଲିସ କର୍ମଚରୀମାନେ କୋଇଲା ମାଫିଆମାନଙ୍କୁ ଠାରୁ ମାସିକିଆ ଚାନ୍ଦା ନିଆଯାଉଥିବା ଯାହାଶୁଣା କଥାରେ ସୀମିତ ଥିଲା ତାହା ସଂପ୍ରତି ବାସ୍ତବରେ ପହଂଚିଛି । ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ୨ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚରୀ ଚାନ୍ଦା ଭାଗବଂଟାକୁ ନେଇ ଅଶ୍ଳିଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ ହେବା ସହ ମାରପିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଯାଇଥିଲା । ତାହା ପୁଣି ଫାଣ୍ଡି ସମ୍ମୁଖରେ । ନିରବଦ୍ରଷ୍ଟା ଭାବେ ସାଧାରଣ ଜନତା ଦେଖଣାହାରୀ ସାଜିଥିଲେ । ଯଦିଓ କିଛିସମୟ ପରେ ଛଡେଇ ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସରି ନଥିଲା ସେମାନଙ୍କର ଝଗଡା ।ଏଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଚନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ବାଂଶଡା ଥାନା ଅଧୀନତ୍ଵ ଘଂଟେଶ୍ବର ଫାଣ୍ଡିରେ । ଚଳିତମାସ ୨୫ ତାରିଖ ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ ଘଟିକା ସମୟରେ ଫାଣ୍ଡି ଅଧତ୍କାରୀ କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ଖୁଂଟିଆ ଓ କନେଷ୍ଟବଳ ତୁଷାର କୁମାର ପଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ କାଣ୍ଡ ।୨ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇ ଦେଖଣାହାରୀ ସାଜିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଏକ ଘଂଟାକାଳଝଗଡା ଓ ମାଡ ମରାମରି ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ପୃଥକ ପୃଥକ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କନେଷ୍ଟବଳ ତୁଷାର କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଛୁଟିରେ ଥିବା ଫାଣ୍ଡି ଅଧତ୍କାରୀ ଶ୍ରୀଖୁଂଟିଆ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ କରିବା ପରେ କୋଇଲା ମାଫିଆଙ୍କ ଠାରୁ ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ଚାନ୍ଦାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଭାଗ ଜାହିର କରିଥିଲେ । ସବୁ ଟଙ୍କା ନେଇଗଲୁ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲର ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂସେ ଏଠାକାର ଅଧତ୍କାରୀ ତୁଷାରଙ୍କୁ ଟୋକା ଲଗାଇ ମାଡମାରିବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିବା ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଫାଣ୍ଡି ଅଧତ୍କାରୀ ଶ୍ରୀ ଖୁଂଟିିଆ ମଧ୍ୟ କନେଷ୍ଟବଳ ତୁଷାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି । ସେଦିନ ଘଂଟେଶ୍ବର ବଜାରର ପଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାଲା ଗିତୁଷାର ପଣ୍ଡା ଓ ବିନୋଦ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କ ନାମରେ କମାଣ୍ଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଉଭୟଏତଲା ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ଏବଂଏସ୍.ପି.ଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ବାଂଶଡା ଥାନାଧତ୍କାରୀ ବୀର କିଶୋର ରାଉତ ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଉତ୍ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଆଚରଣ କରିଥିବା ଉଭୟପୋଲିସ କର୍ମଚରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରକାଶକରିଛନ୍ତି ।
କେବଳ ଚୋରାକୋଇଲା ଚଲାଣକୁ ଏହି ପୋଲିସ ସହାୟତା ଦେଉଛିତାହା ନୁହେଁ,ଏଠାରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଘଟଣାର ପୋଲିସ ମୋଟା ଅଙ୍କର ହାତଖର୍ଚ୍ଚ ନେଉଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ଏହି ଘଟଣାଟି ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟିକରିଛି । ଏ ଘଟଣାଏସ୍.ପି.ଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବା ପରେଏସ୍.ପି ଚିଠି ସଂଖ୍ୟା- 1128/ଆର୍.ଓରେ ଫାଣ୍ଡି ଅଧତ୍କାରୀଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ରିଜଭ୍ପୋଲିସ୍କୁ ଟ୍ରାନ୍ସ୍ଫର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସଂପୃକ୍ତ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ1129/ଆର୍.ଓଚିଠିବଳରେ ସସ୍ପେଣ୍ଡରୀ ଜାରିକରଯାଇଥିବା ଜନପଦଦଇଛି |

Leave a Reply

   Related Posts