scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶ ଗର୍ବିତ’ : ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡାର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୋଦୀ

13/08/2022 at 2:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩|୦୮:   ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡାରେ ଭାରତକୁ ଗୌରବାନ୍ୱିତ କରିଥିବା ଖେଳାଳି ସ୍ୱଦେଶ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତୀର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ବର୍ମିଂହାମରେ ଭାରତ ୬୧ଟି ପଦକ ହାତେଇଥିଲା । ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ମୋଦୀ ସବୁ ଖେଳାଳି ଦେଶ ପାଇଁ ଗର୍ବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ମୋଦୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ । ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ସଫଳତା ପାଇଁ ଦେଶ ଗର୍ବିତ । ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଦେଶ ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିବ । ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧି ସହ ଦେଶ ସ୍ୱାଧିନତାର ଅମୃତକାଳରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି । ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡା ସହ ଭାରତ ଚେସ୍ ଅଲମ୍ପିଆଡର ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ତେବେ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡାରେ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା ବୋଲି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଖେଳ ବର୍ମିଂହାମରେ ହେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ କୋଟିକୋଟି ଭାରତୀୟ ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲେ । ରାତି ସାରା ଲୋକେ ଉଜାଗର ରହି ଖେଳ ଦେଖୁଥିଲେ । ଚଳିତ ଥରର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପଦକ ସହ ମପାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । କାରଣ ସବୁ ଖେଳାଳି ଜିତିବା ପାଇଁ ନିଜର ସବୁ କିଛି ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ହକିରେ ଉଭୟ ଦଳ ଆଗକୁ ବଢିଛନ୍ତି । ଏଥର ଭାରତ ଚାରୋଟି ନୂଆ ଗେମରେ ପଦକ ପାଇଛି । ଯୁବକମାନେ ଦମଦାର୍ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ୩୧ଜଣ ପଦକ ହାତେଇଛନ୍ତି । ଏହା ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡାର ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣିମ ଇତିହାସ ହୋଇ ରହିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡା ଅଗଷ୍ଟ ୮ରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ପଦକ ତାଲିକାରେ ଭାରତ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିଲା । ଭାରତ ୬୧ଟି ପଦକ ଜିତିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ୨୨ଟି ସୁନା ରହିଛି ।

   Related Posts