AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଶୀତ ସାଙ୍ଗକୁ ଥଣ୍ଡା ପବନ, ପ୍ରବଳ ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ଉତ୍ତର ଭାରତ, କୁହୁଡ଼ି ପାଇଁ ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ

18/12/2022 at 8:15 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରବଳ ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ଦେଶ । ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ଶୀତର ପ୍ରକୋପ । ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ଦେଉଛି । ହିମାଳୟରୁ ଆସୁଥିବା ଥଣ୍ଡା ପବନ ଯୋଗୁ ଉତ୍ତର ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ତାପମାତ୍ରା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ପାରଦ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ହିମାଳୟର ଆଦ୍ରତାପୂର୍ଣ୍ଣ ପବନ ଯୋଗୁ ବିହାର, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକିମ୍, ଆସମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ. ମଣିପୁର, ମିଜୋରମ ଓ ତ୍ରିପୁରା ଥଣ୍ଡା ବଢିବା ସହିତ କୁହୁଡ଼ି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

ପଞ୍ଜାବ, ହିମାଚଳ, ପଶ୍ଚିମ ହରିୟାଣା ଓ ଉତ୍ତର ରାଜସ୍ଥାନରେ ରବିବାର ଠାରୁ ଶୀତର ଲହରୀ ବଢିବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ସେହିପରି ଭୋରୁ କୁହୁଡ଼ି ପଡ଼ିବା ଆଶଙ୍କା ରହୁଥିବାରୁ ଭିଜିବିଲିଟି କମ୍ । ତେଣୁ ଗାଡ଼ି ଚାଳକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

କାଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଜାରି ରହିଛି । ଚିଲ୍ଲାଈ କଲାରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀନଗରରେ ତାପମାତ୍ର ଶୂନରୁ ୨ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍ ରହିଛି । ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାରେ ତାପମାତ୍ରା ୪.୩ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୨୨.୨ ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୭.୬ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରହିଛି ।    

   Related Posts