AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କୁକୁଡା ଜିତିଲା, କିନ୍ତୁ ମାଲିକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ଚାଲିଗଲା

23/02/2020 at 10:02 AM

ପୁରୁଲିୟା ୨୩।୨: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁରୁଲିୟାରେ ଦୁଇଟି କୁକୁଡା ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ ଚାଲିଥିଲା । ମାତ୍ର ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା ଲଢେଇରେ ଜିତିଥିବା କୁକୁଡା ମାଲିକର ଜୀବନ । ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ୩୪ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଅସୀମ ମହତୋ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୁରଲିଆ ଜିଲ୍ଲାର ରୁନ୍ଦ୍ରା ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ପ୍ରତବର୍ଷ ପୁରୁଲିଆ ଜିଲ୍ଲାର ପାଲ ଗାଁରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୁକୁଡା ଲଢେଇର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାଏ । ପୁରୁଲିଆ ଜିଲ୍ଲା ସହ ଆଖପାଖ ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଲୋକ କୁକୁଡା ଲଢେଇ କରାଇବା ସହ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ଏହି ପାଲ ଗାଁରେ କୁକୁଡା ଲଢେଇର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ରୁନ୍ଦ୍ରା ଗାଁର ଅସୀମ ମଧ୍ୟ ନିଜ କୁକୁଡା ନେଇ ଏହି ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ହେବା ଲାଗି ଆସିଥିଲେ ।

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଲଢେଇ ବେଳେ ଅସୀମର କୁକୁଡା ଜିତିଯାଇଥିଲା । ସେ ଜିତିଥିବା ତାଙ୍କ କୁକୁଡାକୁ ଧରି ପଡିଆରେ ଠିଆହୋଇଥିଲେ । ଲଢେଇ ବେଳେ କୁକୁଡାଙ୍କ ଗୋଡରେ ଛରୀ ବନ୍ଧା ଯାଇଥାଏ । ସେହି ଛୁରୀରେ ଅସୀମଙ୍କୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ।

ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୁରୁଲିୟା ସଦର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅସୀମଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ କୁକୁଡାର ଗୋଡରେ ଯେଉଁ ଛୁରୀ ବନ୍ଧାଯାଇଥିଲା ସେଥିରେ କୌଣସି ବିଷ ଲଗାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ସେଥିରେ ଆଘାତ ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ବିଷ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାରଲୋକ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅସୀମଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏଭଳି ଅବୈଧ ଖେଳକୁ ନେଇ ପୋଲିସ-ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କେବଳ କୁକୁଡା ଲଢେଇ ନୁହଁ ବରଂ ଏହି ଲଢେଇକୁ ନେଇ ଜୁଆ ଖେଳାଯାଇଥାଏ । କୁକୁଡା ଲଢେଇ ସମୟରେ ଦର୍ଶକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର କୁକୁଡା ଉପରେ ହଜାରେ ଟଙ୍କାର ବାଜି ଲଗାଯାଇଥାଏ ।

   Related Posts