ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

୧୨ ହଜାର ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଫିଲ୍ମ ସିଟି: ଡିଟେଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ରିପୋର୍ଟରେ ମୋହର ମାରିଲେ ଯୋଗୀ ସରକାର

26/08/2021 at 4:05 PM

ନୋଏଡା ୨୬/୦୮ : ଯମୁନା ଅଥୋରିଟି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ପାଇଁ ସିବିଆରଆଇ ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଡିପିଆରରେ ଯୋଗୀ ସରକାର ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି। ଏକ ହଜାର ଏକର ଜମିରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ ହେବ। ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣରେ ପ୍ରାୟ ୫୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଜମିରେ ୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ମୋଟ ୧୨ ହଜାର ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ। ଯମୁନା ଅଥୋରିଟି ସିଇଓ ଡାକ୍ତର ଅରୁଣବୀର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ୩ଟି ଫେଜରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ। ପ୍ରଥମ ଫେଜ ୩୭୬ ଏକର ଜମିରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ। ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାର ଫିଲ୍ମ ସିଟିର DPR (ଡିଟେଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ) ଓ ଫାଇନାନସିଲ ମଡେଲରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟୁଡିଓ, ରିଟେଲ ମଲ, ଫିଲ୍ମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ, ଭିତ୍ତିଭୂମି, ହୋଟେଲ-ରେସ୍ତୋରାଁ, ବ୍ୟାକଲଟ୍ ସେଟ, ଏମ୍ୟୁଜମେଣ୍ଟ ପାର୍କ, ଆବାସିକ ଘର, ଅଫିସ, ବ୍ୟାକଲଟ୍ କର୍ମଶାଳା, ବ୍ୟାକଲଟ୍ ଓପନ ଏରିଆ ଓ ଭିଲ୍ଲା ତିଆରି କରାଯିବ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ସିଟିରେ ହାଇଟେକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଯମୁନା ଅଥୋରିଟି କହିଛି ଯେ ୨୦୨୪ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପୁରା କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି।

କମିଟି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ ହେବ। ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ମ ସହ ଜଡିତ ଗତିବିଧି ସଞ୍ଚାଳିତ କରାଯିବ। ପରେ ତା ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟ ଗତିବିଧି ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସିଇଓ ଅରୁଣବୀର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ ସିଟିକୁ ହାଇବ୍ରିଡ଼ ମଡେଲରେ ବିକଶିତ କରାଯାଇଛି। ତା ଅନୁସାରେ ସ୍ଥିର ରାଜସ୍ୱ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଗ୍ରୋଥ ହେବ।

   Related Posts