suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏବେ ମାଗଣାରେ ମିଳିବ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ; ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦୦ଟି ୱାଇଫାଇ ହଟସ୍ପଟର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

5/11/2018 at 2:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫|୧୧: ଆଜିଠାରୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ୱାଇଫାଇ ସହରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ।  ସଚିବାଳୟରେ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ’ ସେବାର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଭୁବନେଶ୍ବର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ ଦୁନିଆ ସହ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଏହାର ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ ପକ୍ଷରୁ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିୱାଇଫାଇ’ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ’ ସେବାରେ ୧୦୦ ହଟସ୍ପଟ ଓ ୨୭୫ ଅକ୍ସେସ୍ ପଏଣ୍ଟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । କିଟ୍ ଛକରୁ ରାଜଭବନ, ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାରରୁ ଏଜି ଛକ, ଶିଶୁଭବନରୁ ବାଣୀବିହାର, ନାଲକୋ ଛକରୁ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ହସସ୍ପଟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ହଟସ୍ପଟ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ୧୫୦ଜଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ୨ ଏମବିପିଏସ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସ୍ପିଡର ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ । ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଦିନକୁ ମାଗଣାରେ ୨୫୦ ଏମବି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଟା ମାଗଣାରେ ପାଇପାରିବେ । ଏହି ଡାଟାର ଉପଯୋଗ ପରେ ପୁନଶ୍ଚ ଡାଟା ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରିବାକୁ ହେବ ଓ ଶୁଳ୍କ ପୈଠର ଯୋଜନା ବାଛିବାକୁ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ବଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଉପଯୋଗ ଯୋଜନା ବା ଟପ୍ ଅପ୍ ପ୍ଲାନ ଯୋଗାଇ ଦେବ । ସମାଜର ସବୁ ବର୍ଗର ନାଗରିକ, ବିଶେଷକରି ଯୁବାବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୁବିଧା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts