scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏବେ ମାଗଣାରେ ମିଳିବ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ; ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦୦ଟି ୱାଇଫାଇ ହଟସ୍ପଟର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

5/11/2018 at 2:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୫|୧୧: ଆଜିଠାରୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ୱାଇଫାଇ ସହରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ।  ସଚିବାଳୟରେ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ’ ସେବାର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଭୁବନେଶ୍ବର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ ଦୁନିଆ ସହ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଏହାର ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ ପକ୍ଷରୁ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିୱାଇଫାଇ’ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ‘ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ’ ସେବାରେ ୧୦୦ ହଟସ୍ପଟ ଓ ୨୭୫ ଅକ୍ସେସ୍ ପଏଣ୍ଟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । କିଟ୍ ଛକରୁ ରାଜଭବନ, ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାରରୁ ଏଜି ଛକ, ଶିଶୁଭବନରୁ ବାଣୀବିହାର, ନାଲକୋ ଛକରୁ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ହସସ୍ପଟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ହଟସ୍ପଟ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ୧୫୦ଜଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ୨ ଏମବିପିଏସ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସ୍ପିଡର ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ । ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଦିନକୁ ମାଗଣାରେ ୨୫୦ ଏମବି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଟା ମାଗଣାରେ ପାଇପାରିବେ । ଏହି ଡାଟାର ଉପଯୋଗ ପରେ ପୁନଶ୍ଚ ଡାଟା ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରିବାକୁ ହେବ ଓ ଶୁଳ୍କ ପୈଠର ଯୋଜନା ବାଛିବାକୁ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ବର ମିଓ୍ବାଇଫାଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ବଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଉପଯୋଗ ଯୋଜନା ବା ଟପ୍ ଅପ୍ ପ୍ଲାନ ଯୋଗାଇ ଦେବ । ସମାଜର ସବୁ ବର୍ଗର ନାଗରିକ, ବିଶେଷକରି ଯୁବାବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୁବିଧା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts