Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, odisha news,khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : କଟକ ଷ୍ଟେସନରୁ ଭଦ୍ରକ-ନୟାଗଡ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଟ୍ରାପ୍ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହେଲା କଲରାପତରିଆ ବାଘ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଁଣରେ ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ସାମୁଦ୍ରିକ କଇଁଛ, ଏହାର ଓଜନ ୧୪୦ କିଲୋ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ମିଳିଲା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଜ୍ବାଇଁ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଠୁଆ : ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର କଠୁଆରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ପୂରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାଇଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଢିଲା ପୁଣି ଓମ୍‌ଫେଡ୍‌ କ୍ଷୀରର ଦର, ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ପିଛା ବଢିଲା ୨ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : Twitterର ବଡ ଆକ୍ସନ, ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଟ୍ଵିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ଲକ କଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିବ ପଶ୍ଚିମା ଝଡ଼ର ପ୍ରଭାବ, ଘଡ଼ଘଡି ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

୪୦୦ ଅଙ୍କ ବଢି ୬୦ ହଜାର ଟପିଲା ସେନସେକ୍ସ, ନିଫ୍ଟି ୧୭,୭୦୦ ଉପରେ, ଦୁଇ ଦିନରେ ୫.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ବଢିଲା ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି

6/03/2023 at 6:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାର ସୋମବାର ଲାଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଲାଭ ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ସେନସେକ୍ସ ୪୧୫ ଅଙ୍କ ବଢିଥିବା ବେଳେ ନିଫ୍ଟି ୧୭,୭୦୦ ଉପରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଗତ ଦୁଇ ଦିନରେ ବିଏସଇର ୩୦ ସେୟାର ବିଶିଷ୍ଟ ସୂଚକାଙ୍କ ସେନସେକ୍ସ ପ୍ରାୟ ୧,୩୦୦ ଅଙ୍କ ଅର୍ଥାତ୍ ୨.୨୫ ପ୍ରତିଶତ ବଢିଛି । ଏହା ଫଳରେ ସେୟାର ବଜାର ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଦୁଇ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୫.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଛି । କେବଳ ସୋମବାର ନିବେଶକଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଭ ହୋଇଛି ।

ଆଜି ସେନସେକ୍ସ ୪୧୫.୪୯ ଅଙ୍କ ଅର୍ଥାତ୍ ୦.୬୯ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୬୦,୨୨୪.୪୬ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ନିଫ୍ଟି ୧୧୭.୧୦ ଅଙ୍କ ଅର୍ଥାତ୍ ୦.୬୭ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୧୭,୭୧୧.୪୫ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଆଜିର କାରବାରରେ ପାୱାର ଏବଂ ୟୁଟିଲିଟିର ସେୟାର ଗୁଡିକରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହାଛଡା ବିଏସଇରେ ଅଏଲ ଆଣ୍ଡ ଗ୍ୟାସ, ଆଇଟି ଏବଂ ଟେକ୍ ସେୟାର ସୂଚକାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ୧ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ବିଏସଇର ମିଡକ୍ୟାପ୍ ଏବଂ ସ୍ମଲକ୍ୟାପ୍ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଯଥାକ୍ରମେ ୦.୭୪ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ୦.୯୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି ।

ବିଏସଇର ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କମ୍ପାନି ଗୁଡିକର ମୋଟ ବଜାର ପୁଞ୍ଜି ସୋମବାର ବଢି ୨୬୫.୪୯ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ପୂର୍ବ କାରବାର ଦିନ ଶୁକ୍ରବାର ଏହା ୨୬୩.୪୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ଏହିପରି ବିଏସଇରେ ଲିଷ୍ଟେଡ୍ କମ୍ପାନି ଗୁଡିକର ମାର୍କେଟ୍ କ୍ୟାପ୍ ଆଜି ପ୍ରାୟ ୨.୦୭ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଛି । ଗତ ଦୁଇ କାରବାର ଦିନରେ ବିଏସଇର ସମସ୍ତ କମ୍ପାନିର ମାର୍କେଟ୍ କ୍ୟାପ ପ୍ରାୟ ୫.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଛି । ସରଳ ଶବ୍ଦରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୫.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଛି ।

   Related Posts