scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏଣିକି ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ୧୦୦ ଜଣ, ରାତି ୧୦ ଯାଏଁ ଖୋଲିପାରିବ ଦୋକାନ ବଜାର, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି

13/07/2021 at 10:19 PM

ଭୋପାଳ ୧୩/୦୭ : ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଧିରେ ଧିରେ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଅନଲକ୍‌ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ସରକାର । ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ଅର୍ଥାତ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ କରୋନା କଟକଣା କୋହଳ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ । ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଏଣିକି ବିବାହ ସମାରୋହରେ ୧୦୦ ଜଣ ଯୋଗ ରହିପାରିବେ । ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ୫୦ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ । ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସିନେମା ହଲଗୁଡିକ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିପାରିବ । ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଶତ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତା ସହିତ ସଞ୍ଚାଳିତ ହୋଇପାରିବ । ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ରାତି ୧୦ଟା ଯାଏଁ ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲା ରହିବା ନେଇ ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଏ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ‘ତୃତୀୟ ଲହର ଆସିବା ଆପାତତ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ କରୋନା ପ୍ରୋଟୋକଲ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟି​ରେ ରଖି ଭୋପାଳ ଏବଂ ଇନ୍ଦୋର ଉପରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି ।  

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୮ ଜଣ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରୁ ଭୋପାଳରୁ ୮ ଜଣ, ଇନ୍ଦୋରରୁ ୩ ଜଣ, ଜବଲପୁର ୨, ନୀମଚ, ସାଗର, ଶିବପୁରୀ ଏବଂ ସିଙ୍ଗରୋଲୀରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ବାକି ୪୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ବି ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ

   Related Posts