Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଚୀନ ସରକାରଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନୀତିକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ବୋଲି ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ ହେଲା ଏକ ହଜାର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ

8/01/2023 at 9:53 PM

ବେଜିଂ: ଚୀନ ସରକାରଙ୍କର କୋଭିଡ୍ ନୀତିକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ବୋଲି ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ସମାଲୋଚକଙ୍କ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କଲେ ଚୀନ ସରକାର। ବିବିସିରେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଚୀନରେ ୱେଇବୋ(Weibo) ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏନେଇ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ଚୀନର କୋଭିଡ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ଯୋଗୁ କମ୍ପାନୀ କିଛି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିଛି। ତେବେ ଏନେଇ ଅଧିକ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଓେଇବ ପାଖରେ ୧୩ ହଜାର ନିୟ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ଧର୍ମଗୁରୁ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ ଭଲି ମାମଲା ରହିଛି। ୧୧୨୦ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି।

ଚୀନ ସରକାରଙ୍କର ଜିରୋ କୋଭିଡ୍ ନୀତିକୁ ନେଇ ଗତବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଚୀନ ସରକାରଙ୍କର ନୀତି ବିରୋଧରେ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏନେଇ କିଛି ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟାନ୍ କରିଥାଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।  

   Related Posts