ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଏହି କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଲା ଚୀନ, ୟୁଏନରେ ଭାରତର ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଲଗାଇଲା ରୋକ

11/08/2022 at 5:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଭାରତର ଲଢେଇରେ ପୁଣି ଥରେ ରାସ୍ତାର କଣ୍ଟା ହୋଇଛି ଚୀନ । ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର କମାଣ୍ଡର ଅବଦୁଲ ରଉଫ ଅଜହରକୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ତାଲିକାରେ ସୂଚୀବଦ୍ଧ କରିବା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛି ଚୀନ । ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ଅଜହରକୁ ଜାତିସଂଘର ଆତଙ୍କୀ ସୂଚୀରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିଲେ । ୧୯୯୯ରେ ଏହି ଆତଙ୍କୀ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବିମାନ ଅପହରଣରେ ସାମିଲ ଥିଲା ।   

ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବେ ଅବଦୁଲ ରାଉଫ ଅଜହରକୁ ଆତଙ୍କୀ ସଚୀରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିଲେ । ଅବଦୁଲ ରାଉଫ ଅଜହର ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ମୁଖିଆ ମସୁଦ ଅଜହରର ସାନ ଭାଇ । ଭାରତର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । ଭାରତର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ୧୪ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଦେଶ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏକା ଚୀନ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବର ବିରୋଧ କରିଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣାକ୍ରମ ପରେ ବିନା କୌଣସି ଉଚିତ କାରଣ ନଥାଇ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ନେଇ ଚୀନକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛି ଭାରତ । ୟୁଏନରେ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ରୁଚିରା କମ୍ୱୋଜ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏପରି କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ, କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛି।

   Related Posts