scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଚୀନ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୧୭ମୃତ ୨୨ ଆହତ

8/01/2023 at 9:04 AM

ବେଜିଂ: ଚୀନର ଜିୟାଙ୍ଗସି ପ୍ରାନ୍ତରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା । ରବିବାର ଭୀଷଣ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାୟ ୧୭ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୨୨ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି  ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ପୂର୍ବ ଚୀନର ଜିୟାଙ୍ଗସି ପ୍ରାନ୍ତ ନାନଚାଙ୍ଗ କାଉଣ୍ଟିରେ ଏହି ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧକା ହେବା ଫଳରେ ୧୭ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାୟ ୨୨ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖବର ପାଇବା ପରେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।

ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମାନ କରୁଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଅନ୍ୟପେଟ ନାନଚାଙ୍ଗ କାଉଣ୍ଟି ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ କୁହୁଡି ପାଇଁ ଟ୍ରାଭେଲ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି କରିଛି । କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ରାତିରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ତେଣୁ ସାବଧାନତାର ସହିତ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ଓଭରକେଟ୍ ନକରିବାକୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାରେ କୁହାଯାଇଛି ।  

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା କଟକଣା କୋହଳ ଯୋଗୁ ଚୀନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ବଢୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଗତ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ଚୀନର କୁହୁଡି ଯୋଗୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଚୀନରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁ ୨୭ ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ।

   Related Posts