oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି, ସେଣ୍ଟରକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ଥର କରାଯିବ ଚେକିଂ

26/02/2020 at 7:42 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୬।୨: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରୁ ଆରମ୍ଭ  ହେବାକୁ ଥିବା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା  ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ  ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କ ସହ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ  ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ  ରାଜ୍ୟରେ ୧୧୪୩ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାର ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସିସିଟିଭି ଲାଗିବ। ଚଳିତବର୍ଷ ରାଜ୍ୟର ୧୬୨୮ଟି ହାୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ସ୍କୁଲ ଓ ଜୁନିଅର କଲେଜର କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ, ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର  ୮ ଶହ  ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ  ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଛନ୍ତି।

ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ୨୦୨ ଟି ଏକଜାମିନେସନ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ହବ୍ କରାଯାଇଛି | ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ  ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ଲେଖା ଚେକିଂ କରାଯିବ। ଶିକ୍ଷକ ଓ ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ  ଚେକିଂ କରାଯିବ | ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ହଲରେ ଖୋଲାଯିବ | ପୋଲିସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ କରିବେ, କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଲେ ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପହଁଚିବେ।

ଗତ ୨୪ ତାରିଖରୁ  ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ  ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର  ବିଭିନ୍ନ  ହବକୁ ପଠାଯାଉଥିବା ବେଳେ  ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରୁ   ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଠାଯିବ। ଚଳିତ  ବର୍ଷ କଳାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨ଲକ୍ଷ ୨୦ହଜାର ୪୩୭, ବିଜ୍ଞାନରେ ୯୭ହଜାର ୫୪୬, ବାଣିଜ୍ୟରେ ୨୫ହଜାର ୭୮୫  ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକରେ ୭ହଜାର ୩୨ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଛନ୍ତି।

କଟକ  ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବଧିକ ୭୨ଟି  ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର  ଓ  ୧୪ଟି  ହବ୍,  ଗଂଜାମ  ଜିଲ୍ଲାରେ ୭୧ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଓ ୧୬ ଟି ହବ୍, ବାଲେଶ୍ବରରେ ୬୬ଟି ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ୧୧ଟି ହବ୍ କରାଯାଇଥିବା  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ଚିତ୍ରା  ଅରୁମୁଗମ ।

   Related Posts