୨୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏତେ ଶସ୍ତା ଥିଲା ଚିକେନ୍‌ ବିରିୟାନୀ ?  ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମେନ୍ୟୁ କାର୍ଡ ହେଉଛି ଭାଇରାଲ

Published By : Prameya-News7 Bureau | November 16, 2023 IST

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୬।୧୧: ସାଧାରତଃ ଫାଷ୍ଟ ଫୁଡ୍‌ ଏବଂ ବିରିୟାନୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନଲାଇନ୍‌ ଠାରୁ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଖାଦ୍ୟର ଦାମ୍‌ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ଏକ ମେନ୍ୟୁ କାର୍ଡର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହି ମେନ୍ୟୁ କାର୍ଡରେ ସେହି ସମୟର ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ଦେଖି ୯୦ ଦଶକରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସତେଜ ହୋଇଛି ।

ଏହି ମେନ୍ୟୁରେ ଚିକେନ୍ ବିରିୟାନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୩୦ ଟଙ୍କା, ମଟନ୍ ବିରିୟାନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୩୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପନିର ବଟର ମସଲାର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୨୪ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଆଜିର ସମୟରେ, ଏହି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ଦର ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । କାର୍ଡ ଦେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର୍ସମାନେ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।  ଜଣେ ୟୁଜର୍ସ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଛନ୍ତି, ଆଜିର ସମୟରେ ଆମେ ଶସ୍ତା ଖାଦ୍ୟ ଖୋଜୁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ମେନୁ କାର୍ଡରେ ଆମକୁ ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଖାଦ୍ୟ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଇଚ୍ଛା କରେ ଏହି ପୁରୁଣା ଦିନ ଫେରି ଆସନ୍ତା କି। କିଛି ୟୁଜର୍ସ କହିଛନ୍ତି କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ, ସମସ୍ତ ଟଙ୍କାରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଶୂନ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି।

{"id":870434,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ଏବେ କା ସମୟରେ ୭ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଅଣ୍ଡା ରୋଲ ଆଜି ୭୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଦର୍ଶାଇ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଚିକେନ୍ ରୋଲ୍ ମାତ୍ର ୧୦ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଡା ପାଓ ମଧ୍ୟ ସମାନ ମୂଲ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ମେନ୍ୟୁ କାର୍ଡ ଲୋକଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତିକୁ ସତେଜ୍ କରିଛି।  ୨୦୦୧ ମେନ୍ୟୁ କାର୍ଡର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.