previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା : ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ପାଳି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନେଲେ ଶପଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୫୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରାପଡିଲା ସୁନା ତସ୍କରୀ, ୨୦ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଜବତ
  • ||
  • ସୋର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଆମାଜନର ମୁଖ୍ୟ ଜେଫ ବେଜୋସଙ୍କୁ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କେମିଷ୍ଟର ଚିଠି, ଭାରତରେ ଅନଲାଇନ୍ ଫାର୍ମାସି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବେଆଇନ

15/08/2020 at 10:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୮: ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ ଅଫ କେମିଷ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଡ୍ରଗିଷ୍ଠ(AIOCD) ଶୁକ୍ରବାର ଆମାଜନ ଇଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ  ଜେଫ ବେଜୋସଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି କହିଛି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଇ-କମର୍ସ ବେହେମୋଥର ଇଣ୍ଡିଆ ସବସିଡିଆରି ଦ୍ୱାରା ଅନଲାଇନ୍ ଫାର୍ମାସି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବେଆଇନ ଅଟେ।

ବେଜୋସଙ୍କୁ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିହ୍ନିତ କପି ସହିତ ୮,୫୦,୦୦୦ ଭାରତୀୟ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନୀଙ୍କ ସଙ୍ଗଠନ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ କସମେଟିକ୍ସ ଆକ୍ଟ ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ କସମେଟିକ୍ ନିୟମ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଆଇନ ଏବଂ ନିୟମାବଳୀକୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଅନଲାଇନ୍ ଫାର୍ମାସି ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର କମ୍ପାନୀ ଏହି ନିୟମର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛି।

AIOCD କହିଛି ସରକାର କେବଳ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଔଷଧର ଅନଲାଇନ୍‌ ବିକ୍ରିକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। କାରଣ ଏହା ଏକ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତି ଥିଲା, ଏବେ ଘରକୁ ଔଷଧ ପହଞ୍ଚାଇବା ଅଦାଲତ ନିଷ୍ପତ୍ତିର ଅବମାନନା ହେବ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ପାଇଁ ଉପରୋକ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛୁ। ଆମ ପାଖରେ ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡୋଜିୟର ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଔଷଧ ପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ଆଇନର ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ ଯାହା ଆମାଜନର ନାମକୁ ବିବାଦୀୟ କରିପାରେ ବୋଲି ସଂଗଠନ କହିଛି।

ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ଗୁରୁବାର ଆମାଜନ ଫାର୍ମାସି ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ କମ୍ପାନୀ ଅନ୍ୟ ସହରରେ ପାଇଲଟମାନଙ୍କୁ ପରିଚାଳନା କରିବ।

   Related Posts