ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଓଡିଶା ଆସିବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍, କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତିର କରିବ ସମୀକ୍ଷା : ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଅଧିକ ଥିବା ଅନ୍ୟ ୫ ରାଜ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବ ଟିମ୍

2/07/2021 at 2:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୭: କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଅଧିକ ଥିବା ଓଡିଶା ସମେତ ୬ ରାଜ୍ୟକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପଠାଇଲେ ଟିମ୍ । ଏହି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମରେ ଜଣେ ଚିକିତ୍ସକ ଓ ଜଣେ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। କେରଳ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ତ୍ରିପୁରା, ଓଡିଶା, ଛତିଶଗଡ ଏବଂ ମଣିପୁରକୁ ପଠାଯାଇଛି ଦଳ। ଯେଉଁଠାରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ କୋଭିଡ୍-୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ମଣିପୁରକୁ ଯାଉଥିବା ଟିମ୍ ର ନତୃତ୍ବ ନେଉଛନ୍ତି ଡକ୍ଟର ଏଲ୍ ସ୍ବସ୍ତିଚରନ୍, ଆଡିସିନାଲ DDG ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ EMR, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଟିମ୍ ଡକ୍ଟର ସଞ୍ଜୟ ସାଧୁଖାନ୍, ପ୍ରଫେସର AIIH & PH, ତ୍ରିପୁରା ଟିମ୍ ର ଡକ୍ଟର ଆର.ଏନ୍ ସିହ୍ନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର, AIIH & PH, କେରଳ ଟିମ୍ ର ଡକ୍ଟର ରୁଚି ଜୈନ, ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଗ୍ରେଡ୍ ୨, RoHFW, ଓଡିଶା ଟିମ୍ ର ଡକ୍ଟର ଏ ଡାନ୍, ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ AIIH & PH ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ଟିମ୍ ର ଡକ୍ଟର ଦିବାକର ସାହୁ, ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର, AIIMS ରାୟପୁର ନେତ୍ବତ୍ବ ନେଇଛନ୍ତି ।  ପରିଚାଳନା  ଏବଂ ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଦଳଗୁଡିକ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ।

ଦଳଗୁଡିକ ତୁରନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତ କରିବେ ଏବଂ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପରିଚାଳନାର ସାମଗ୍ରିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ । ବିଶେଷକରି ପରୀକ୍ଷଣ, ନୀରିକ୍ଷଣ ଏବଂ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ, କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ଏବଂ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା, ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡର ଉପଲବ୍ଧତା, ଉପଯୁକ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଭେଣ୍ଟିଲେଟର, ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଟିକାକରଣ ପ୍ରଗତି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍ ପରିସ୍ଥିତି ପରଖିବା ସହିତ ଏବଂ ପ୍ରତିକାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ । ସ୍ଥ୍ତିତି ସମୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟର କପି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ।

   Related Posts