ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ଚାକିରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର : ବଢିବ ଦରମା

7/06/2019 at 12:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୬ : ମୋଦି ସରକାର ଆସିବା ପରେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଅନୁଯାୟୀ ଦରମା ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଆଶାବାଦୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୁରଣ ହେବା ଆଶା ପୁଣି ସୁଦୃଢ ହୋଇଛି । କାରଣ ମୋଦି ସରକାର-୨ ପୁରା ଆକ୍ସନ ମୁଡ଼ରେ ଅଛନ୍ତି । ସରକାର ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁସି ଖବର ଦେବେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ସହିଦ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କ ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମୋଦି ସରକାର କୌଣସି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି । ମୋଦି ପୁଣିଥରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଏବେ ପାଳି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଗତ ସରକାରରେ ଥିବା ସମୟରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ମୋଦି ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗମ୍ଭୀର ଭାବେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଶା ଆକାଂକ୍ଷା ବଢିଯାଇଛି । କିଛି ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ସରକାର ତତକ୍ଷଣାତ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତି ତେବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଭ ହେବନାହିଁ । ଯଦି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇବେ ଏବଂ ସରକାର ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ତାହେଲେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଭ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ମାସକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

   Related Posts