AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ଯେଉଁ କଲେଜକୁ ଯିବା ବାଟରେ ଜେନେରାଲ ରାୱତଙ୍କ ଯାଇଥିଲା ଜୀବନ, ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ଅଧୁରା ଭାଷଣ ପୂରା କରିବେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସିଡିଏସ  

5/12/2022 at 4:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିବଙ୍ଗତ ସିଡିଏସ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଆଜି ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଜେନେରାଲ ଅନିଲ ଚୌହାନ ୱେଲିଂଟନରେ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ୍ କଲେଜ ଗସ୍ତ କରିବେ । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ସେଠାରେ ଅଭିଭାଷଣ ଦେବେ। ଜେଲେରାଲ ଚୌହାନଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତ ସିଡିଏସ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ନିଧନର ପ୍ରାୟ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ହେଉଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୨୦୨୧ ଡିସେମ୍ୱର ୮ରେ ଜେନେରାଲ ରାୱତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ୱେଲିଂଟନ ଗସ୍ତ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ହେଲେକଫ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧୁଲିକା ରାୱତଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା ।

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ସିଡିଏସ ଜେନେରାଲ ଅନିଲ ଚୌହାନ ସୋମବାର ୱେଲିଂଟନ ସ୍ଥିତ ଜିଏସଏସସି ଗସ୍ତ କରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନର ସିଡିଏସ, ଜେନେରାଲ ରାୱତଙ୍କ ସହ ମିଲିଟାରୀ ଅପରେସନର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ସେନା କମାଣ୍ଡର ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ତାଙ୍କୁ ଚିଫ୍ ଅଫ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ୍ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସିଡିଏସ ଅନିଲ ଚୌହାନ ସେହି ସମସ୍ତ ସୈନିକଙ୍କ ପରିବାର ସହ ୱେଲିଂଟନ ଗସ୍ତ କରିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଡିସେମ୍ୱର ୮  ହେଲିକଫ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଅନୁସାରେ, ଦିବଙ୍ଗତ ସିଡିଏସ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ନାଁରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଗ୍ନିବୀର ଟ୍ରେନି ଟ୍ରଫି ଦିଆଯିବ । ସିଡିଏସ ଜେନେରାଲ ଅନିଲ ଚୌହାନ ଏହି ଘୋଷଣା କରିବେ । ଭାରତୀୟ ସେନା ଡିସେମ୍ୱର ୧୦ରେ ଦିଗଙ୍ଗତ ସିଡିଏସଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା ଆୟୋଜନ କରିବ।        

   Related Posts