oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ରେ ୟୁକ୍ରେନ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଚିତ୍ର , ନିଆଁ ଲାଗି ଆକାଶରୁ ଖସିଲା, ତଳେ ପଡି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ

9/01/2020 at 6:50 PM

ତେହେରାନ ୦୯। ୦୧:  ଇରାନ୍ ରାଜଧାନୀ ତେହେରାନର ଇମାମ ଖୁମେନୀ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀକ ଟର୍ମିନାଲରୁ ଉଡାଣ ଭରିଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ବିମାନଟି  ବୁଧବାର ଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି  ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୭୬ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ସମୟର ଏକ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ୟୁକ୍ରେନର ବୋଇଂ  ୭୩୭ ବିମାନ କିପରି ଭାବେ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଆକାଶରୁ ତଳକୁ ଖସୁଛି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୩୩ ସେକେଣ୍ଡର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଆଧାରରେ ୬ଟା ୧୯ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଠିକ୍ ଥିଲା ।  କିନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପରେ ବିମାନରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା । ଏବଂ ଏହା ଜଳୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଆକାଶରୁ ଖସିପଡିଥିଲା । ୟୁକ୍ରେନର ଏହି ବୋଇଂ ୭୩୭ ବିମାନ ବୁଧବାର ଦିନ ଇରାନର ରାଜଧାନୀ ତେହେରାନରୁ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା । ଉଡାଣ ଭରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ବିମାନଟି ଇରାନ୍‌ର ରାଜଧାନୀ ତେହରାନ ସ୍ଥିତ ଇମାମ ଖୁମୈନି ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୭୬ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୮୨ଜଣ , ୟୁକ୍ରେନର ୧୧ଜଣ, ସ୍ବୀଡେନର ୧୦ଜଣ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ୪ଜଣ, ଜର୍ମାନୀ ଓ ବ୍ରିଟେନର ୩ଜଣ ନାଗରିକ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି  ।  

ତେହରାନ ସ୍ଥିତ ଇମାମ ଖୁମୈନି ବିମାନ ବନ୍ଦର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ବିମାନଟି ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିମାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ବିମାନରେ କିଛି ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।  ସେପଟେ ୟୁକ୍ରେନ କହିଛି ଯେ, ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିମାନ ବୈଷୟିକ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା । ବିମାନଟି ୨୦୧୬ ମସିହାରେ କିଣାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ବୈଷୟିକ କିଛି ବି ତ୍ରୁଟି ରହିଲେ ତାହା ବୋଇଂ କମ୍ପୀନୀ ଦ୍ବାରା ମରାମତି କରାଯାଇଥାଏ । ବିମାନଟି ତେହେରାନ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବୁଧବାର ସକାଳ ୬ଟା ୧୦ମିନିଟରେ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା । ଉଡାଣ ଭରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ବିମାନଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ଥ ହୋଇଛି ।

   Related Posts