ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି, ଅବକାରୀ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଦାଖଲ କଲା ଚାର୍ଜସିଟ୍

25/11/2022 at 4:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ମାମଲାରେ ବିଜୟ ନାୟର, ଅଭିଷେକ ବୋଇନପଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସି ରାଉଜ ଏଭେନ୍ୟୁ କୋର୍ଟରେ ସିବିସିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜଜ୍ ଏମକେ ନାଗପାଲଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ନୂଆ ଅବକାରୀ ନୀତି ୨୦୨୧-୨୨ ସହ ଜଡିତ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ବିଜୟ ନାୟର ଏବଂ ଅଭିଷେକ ବୋଇନପଲ୍ଲୀଙ୍କ ଜାମିନକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଥିବା ଏକ ଯାଚିକାରେ ଜବାବ ତଲବ କରିଥିଲେ ।  

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅବକାରୀ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସାତ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୁକ୍ରବାର ନିଜର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି । ସିବିଆଇର ଚାର୍ଜସିଟରେ ଦୁଇ ଗିରଫ ବ୍ୟବସାୟୀ, ଜଣେ ସମାଚାର ଚ୍ୟାନେଲ ମୁଖ୍ୟ, ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଜଣେ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ମଦ ବିତରକ ଏବଂ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଦୁଇ ଅଧିକାରୀ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଏବଂ ଅନ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଜେନ୍ସି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ନେତା ନାୟର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୋଇନପଲ୍ଲୀଙ୍କୁ ଅବକାରୀ ନୀତି ସହ ଜଡ଼ିତ ମନି ଲଣ୍ଟ୍ରିଂ ମାମଲାରେ ଇଡି ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଦୁହେଁ ଏବେ ବି ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ବିଚାରପତି ଯୋଗେଶ ଖନ୍ନା ପଚରାଥିଲେ ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ହେପାଜତରେ ଅଛି । ଆପଣ(ସିବିଆଇ) ଏହି ଆଦେଶ ଉପରେ କାହିଁକି ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ ? ଶୁକ୍ରବାର ସିବିଆଇ ୧୦ ହଜାର ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି । ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ୱର ୩୦ରେ ରାଉଜ ଏଭେଏନ୍ୟୁ କୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ହେବ ।

   Related Posts