scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଫର୍ଚ୍ୟୁନରରୁ ରେଞ୍ଜ୍ ରୋଭର ଯାଏଁ…ଅନେକ ଦାମୀ କାର୍‌ର ମାଲିକ ଥିଲା ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲଡ୍ ଡନ୍ ମୁଥାପ୍ପା

8/08/2022 at 7:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୮: ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନମାନେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି । ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଡନ୍ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ସେପରି ଜଣେ ଡନ୍ ହେଲେ ମୁଥାପ୍ପା ରାଏ । ମୁଥାପ୍ପା ୬୮ ବର୍ଷରେ ପ୍ରାଣତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁବେଳକୁ ସେ ଶହଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଚାଲିଦେଇଥିଲେ । ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଥିବା ମୁଥାପ୍ପା ନିଜ ଦାମୀ କାର୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଇମଲାଇଟରେ ଥିଲେ ।

୧୯୮୦ରେ ସେ ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲ୍ଡ ଦୁନିଆରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଜୟରାଜ ନାମକ ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦିବାଲୋକଙ୍କେ ହତ୍ୟା କରି ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ୧୯୯୦ରେ ସେ ନିଜର ଦବଦବା ଜାହିର କରିପାରିଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇରୁ ଦୁବାଇ ଯାଏଁ ତାଙ୍କର ନେଟଓ୍ୱର୍କ ରହିଥିଲା । ଶେଷରେ ୨୦୦୨ରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁବାଇ ସରକାର ବ୍ଲାକଲିଷ୍ଟେଡ୍ କରିଥିଲେ ।

ସୌଖୀନ ଗାଡି ପସନ୍ଦ

ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ବ୍ଲାକ୍ ଟୋୟଟା ରହିଥିଲା । ସେ ଏହାକୁ ବେଶି ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ । ଏଥିରେ ବ୍ଲାକ୍ ହ୍ୱିଲ୍ ସହ ବ୍ଲାକ୍ ଓ୍ୱିଣ୍ଡୋ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

କେବଳ ଟୋୟଟା ନୁହେଁ, ଦାମୀ ଗାଡି ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଚଢୁଥିଲେ ମୁଥାପ୍ପା । ତାଙ୍କ ରେଞ୍ଜ୍ ଓଭର ଧଳା ରଙ୍ଗର ଥିଲା । ସେ ଯେଉଁ ରେଞ୍ଜ ରୋଭରରେ ଚଢୁଥିଲେ ତାହା ସେହି ସମୟରେ ନାମିଦାମୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ଓ ଶିଳ୍ପପତି ଚଢୁଥିଲେ ।

ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ଏସ କ୍ଲାସ୍

ଏସ କ୍ଲାସ୍ ମର୍ସିଡିଜ୍ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ ଭାବେ ଗଣାହୁଏ । ଏହି କାର୍ ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ସବୁଠୁ ପସନ୍ଦ ଥିଲା । ଏହି କାରର କାଚକୁ ସେ କଳାରଙ୍ଗର କରିଥିଲେ ।

ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ଏସଏଲକେ

କେବଳ ସେଦାନ କିମ୍ବା ଏସୟୁଭି ନୁହେଁ, ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କାର୍ ପ୍ରତି ଥିଲା ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା । ୨୦୦୫ ମଡେଲର ଏକ ସୁନ୍ଦର ବେଞ୍ଜ୍ ଏସଏଲକେ କାର୍ ରଖିଥିଲେ ସେ । ଏହି କାର୍ ରଖିଥିବା ହାତଗଣତି ଭାରତୀୟଙ୍କ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ରହିଥିଲା । ଏହାସହ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଏଟିଭି ମଧ୍ୟ ଥିଲା ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

ଅଡି କ୍ୟୁ୫

ଅଡି କ୍ୟୁ୫ ମଡେଲ ଏସୟୁଭି ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଦମଦାର୍ ଅଟେ । ଏହି ପ୍ରିମିୟମ କାର୍ ରଖିଥିଲେ ମୁଥାପ୍ପା । ଏହି କାରରେ ସ୍ପେସ୍ ଭଲ ଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ମଡର୍ଣ୍ଣ ଡିଭାଇସ୍ ସେ ଇନଷ୍ଟଲ୍ କରିଥିଲେ ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

ଟୋୟଟା ଫର୍ଚ୍ୟୁନର

ଭାରତରେ ସବୁଠ ପସନ୍ଦର ଏସୟୁଭି ହେଲା ଫର୍ଚ୍ୟୁନର୍ । ଏହାକ ଚାହିଦା ସବୁବେଳେ ରହିଥାଏ । ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଏସୟୁଭି ଥିଲା । ସେ ଯାହାକୁ ଅନେକ ରାଲିରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ।

   Related Posts