oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ 5G ମୋବାଇଲ ସେବା, ପ୍ରଗତି ମଇଦାନରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଫର୍ଚ୍ୟୁନରରୁ ରେଞ୍ଜ୍ ରୋଭର ଯାଏଁ…ଅନେକ ଦାମୀ କାର୍‌ର ମାଲିକ ଥିଲା ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲଡ୍ ଡନ୍ ମୁଥାପ୍ପା

8/08/2022 at 7:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୮: ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନମାନେ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି । ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଡନ୍ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି । ସେପରି ଜଣେ ଡନ୍ ହେଲେ ମୁଥାପ୍ପା ରାଏ । ମୁଥାପ୍ପା ୬୮ ବର୍ଷରେ ପ୍ରାଣତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁବେଳକୁ ସେ ଶହଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଚାଲିଦେଇଥିଲେ । ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଥିବା ମୁଥାପ୍ପା ନିଜ ଦାମୀ କାର୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଇମଲାଇଟରେ ଥିଲେ ।

୧୯୮୦ରେ ସେ ଅଣ୍ଡରଓ୍ୱାର୍ଲ୍ଡ ଦୁନିଆରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଜୟରାଜ ନାମକ ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦିବାଲୋକଙ୍କେ ହତ୍ୟା କରି ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ୧୯୯୦ରେ ସେ ନିଜର ଦବଦବା ଜାହିର କରିପାରିଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇରୁ ଦୁବାଇ ଯାଏଁ ତାଙ୍କର ନେଟଓ୍ୱର୍କ ରହିଥିଲା । ଶେଷରେ ୨୦୦୨ରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁବାଇ ସରକାର ବ୍ଲାକଲିଷ୍ଟେଡ୍ କରିଥିଲେ ।

ସୌଖୀନ ଗାଡି ପସନ୍ଦ

ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ବ୍ଲାକ୍ ଟୋୟଟା ରହିଥିଲା । ସେ ଏହାକୁ ବେଶି ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ । ଏଥିରେ ବ୍ଲାକ୍ ହ୍ୱିଲ୍ ସହ ବ୍ଲାକ୍ ଓ୍ୱିଣ୍ଡୋ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

କେବଳ ଟୋୟଟା ନୁହେଁ, ଦାମୀ ଗାଡି ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଚଢୁଥିଲେ ମୁଥାପ୍ପା । ତାଙ୍କ ରେଞ୍ଜ୍ ଓଭର ଧଳା ରଙ୍ଗର ଥିଲା । ସେ ଯେଉଁ ରେଞ୍ଜ ରୋଭରରେ ଚଢୁଥିଲେ ତାହା ସେହି ସମୟରେ ନାମିଦାମୀ ସେଲିବ୍ରିଟି ଓ ଶିଳ୍ପପତି ଚଢୁଥିଲେ ।

ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ଏସ କ୍ଲାସ୍

ଏସ କ୍ଲାସ୍ ମର୍ସିଡିଜ୍ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ ଭାବେ ଗଣାହୁଏ । ଏହି କାର୍ ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ସବୁଠୁ ପସନ୍ଦ ଥିଲା । ଏହି କାରର କାଚକୁ ସେ କଳାରଙ୍ଗର କରିଥିଲେ ।

ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ ଏସଏଲକେ

କେବଳ ସେଦାନ କିମ୍ବା ଏସୟୁଭି ନୁହେଁ, ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କାର୍ ପ୍ରତି ଥିଲା ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା । ୨୦୦୫ ମଡେଲର ଏକ ସୁନ୍ଦର ବେଞ୍ଜ୍ ଏସଏଲକେ କାର୍ ରଖିଥିଲେ ସେ । ଏହି କାର୍ ରଖିଥିବା ହାତଗଣତି ଭାରତୀୟଙ୍କ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ରହିଥିଲା । ଏହାସହ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଏଟିଭି ମଧ୍ୟ ଥିଲା ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

ଅଡି କ୍ୟୁ୫

ଅଡି କ୍ୟୁ୫ ମଡେଲ ଏସୟୁଭି ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ ଦମଦାର୍ ଅଟେ । ଏହି ପ୍ରିମିୟମ କାର୍ ରଖିଥିଲେ ମୁଥାପ୍ପା । ଏହି କାରରେ ସ୍ପେସ୍ ଭଲ ଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ମଡର୍ଣ୍ଣ ଡିଭାଇସ୍ ସେ ଇନଷ୍ଟଲ୍ କରିଥିଲେ ।

Underworld Billionaire Don Muthappa Rai and his expensive exotic cars: Toyota Land Cruiser to Land Rover Range Rover

ଟୋୟଟା ଫର୍ଚ୍ୟୁନର

ଭାରତରେ ସବୁଠ ପସନ୍ଦର ଏସୟୁଭି ହେଲା ଫର୍ଚ୍ୟୁନର୍ । ଏହାକ ଚାହିଦା ସବୁବେଳେ ରହିଥାଏ । ମୁଥାପ୍ପାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଏସୟୁଭି ଥିଲା । ସେ ଯାହାକୁ ଅନେକ ରାଲିରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ।

   Related Posts