scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଠିକରେ ଛିଡା ହୋଇ ପାରୁନଥିବା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ କଣ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ, ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର

25/06/2022 at 6:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ୨-୨ରେ ଡ୍ର ସହିତ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହି ସିରିଜରେ କାମଚଳା ଅଧିନାୟକ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶାନୁରୂପ ରହି ନାହିଁ । ୨୪ ବର୍ଷୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ସିରିଜର ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୯, ୫, ୬ ଏବଂ ୧୭ ରନ କରିଥିଲେ । ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ ରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାରର ସଟ୍ ଖେଳି ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଆଉଟ୍ ହେବା ଶୈଳୀକୁ ଦେଖି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ମହାନ ବ୍ୟାସମ୍ୟାନ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର । ସେ କହିଥିଲେ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ନିଜ ଭୁଲରୁ କିଛି ଶିଖି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଲେଗ ସ୍ପିନର ଦାନିଶ କାନେରିଆ ମଧ୍ୟ ପନ୍ତଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି, ଫିଟନେସ୍ ଠିକ୍ ନଥିବା କାରଣରୁ ପନ୍ତଙ୍କ ସଟ୍ ଚୟନ ବି ଠିକ୍ ରହୁ ନାହିଁ । ପନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ନାହିଁ । ଦୁଇ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କଠୁ ଶିଖିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ନିଜ ଫିଟନେସ୍ ସ୍ତରରେ ସୁଧାର କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଡାନିସ କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ।

କାନେରିଆ ନିଜର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି, ବିରାଟ କୋହଲି ଅଧିନାୟକ ଥିବା ବେଳେ ଦଳର ଫିଟନେସ୍ ମାନଦଣ୍ଡରେ ଅନେକ ସୁଧାର ଆସିଥିଲା। ମାତ୍ର ପନ୍ତ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତୂଳନାରେ ବହୁତ ପଛରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ମଧ୍ୟ ସେତେ ଖାସ୍ ନାହିଁ । ହେଲେ ରୋହିତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ପନ୍ତଙ୍କୁ ନିଜର ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ଅଧିକ ସୁଧାର କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । କାରଣ ସେ ଜଣେ ୱିକେଟ୍ କିପର । ଏତେ କମ ବୟସରେ ବି ସେ ଠିକରେ ନଇଁ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଲେଗ ସ୍ପିନର ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି । କାର୍ତ୍ତିକ ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବେଶ ଫୁର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି । କାର୍ତ୍ତିକ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ଜାତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ କାର୍ତ୍ତିକ ପୁଣି ଥରେ ଦଳକୁ ଫେରିବା ପନ୍ତଙ୍କ ମାର୍ଗକୁ କଠିନ କରି ଦେଇଛି । ପନ୍ତଙ୍କ ଫିଟନେସରେ ତାଙ୍କର ଓଜନ ସମସ୍ୟା ରହିଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କର ଚପଳତା ଉପରେ ପଡୁଛି ବୋଲି କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts