vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮୯୩୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଧୋନୀ, କାଟିଲେ କେକ୍ : ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ସେୟାର କଲେ ଭିଡିଓ
  • ||
  • କେବଳ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀର ବିମାନରେ ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି ତ୍ରୁଟି : ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା
  • ||
  • ୪୧ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ କୁଲ୍ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଜିତାଇଥିଲେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍
  • ||
  • ଜନ୍ମଦିନରେ ଓ୍ୱିମ୍ବଲଡନ୍ ଦେଖିବାକୁ ପହଁଚିଲେ ମାହି, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଫଟୋ
  • ||

କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଭୀଷଣ ନିଆଁ : ସପ୍ତାହେରେ ଜଳିଗଲାଣି ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଘର

23/08/2020 at 4:28 PM

ସାନ ଫ୍ରାନସିସ୍କୋ ୨୩/୦୮ : ଆମେରିକା କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଭୀଷଣ ନିଆଁ ଲାଗିଛି | ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ନିଆଁ ପାଖାପାଖି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଏକର ଯାଏଁ ବ୍ୟାପିଛି | ନିଆଁ ଯୋଗୁଁ ହଜାର ହଜାର ଘର ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି | ଦମକଳ ବାହିନୀ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଲଗାତାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ଆଡକୁ ପୁଣି ନିଆଁ ଲାଗିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି | ଫଳରେ ରାଜ୍ୟର ଦମକଳ କର୍ମୀ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି |

ଏହି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ ଶନିବାର ଦିନ ସଂଘୀୟ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଏକ ବଡ ରିଲିଫ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ରାଜ୍ୟର ରାଜ୍ୟପାଳ ଗେବିନ ନ୍ୟୁଜର୍ମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଏହି ଘୋଷଣା ନିଆଁରେ ପ୍ରଭାବିତ କାଉଣ୍ଟିବାସୀଙ୍କ ଆବାସ ଓ ଅନ୍ୟ ସାମାଜିକ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ସାନ ଫ୍ରାନସିସ୍କୋ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଦୁଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୀଷଣ ନିଆଁ ଲାଗିଛି | ଆକାର ଆଧାରରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟର ଇତିହାସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ବଡ ବନଅଗ୍ନିର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି |

କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ୫୮୫ ମାମଲାରେ ପାଖାପାଖି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଏକର ଜଙ୍ଗଲ ପୋଡି ସାରିଛି | ଏହି ନିଆଁରେ ପାଖାପାଖି ୪ ହଜାର ୪୬ ବର୍ଗ କିମି ଜଙ୍ଗଲ ପୋଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି | ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଥିବା ଏହି ନିଆଁ ଯୋଗୁଁ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ୭୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଘର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କୋଠା ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି | ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ନିଜ ଘର ହରାଇଛନ୍ତି |

ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ନ୍ୟାସନାଲ ପାଣିପାଗ ସେବା ରବିବାର ସକାଳୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ଯାଏଁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କୋଷ୍ଟ ନିକଟରେ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ନିଆଁ ଲାଗିବାର ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛି |

ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଲୁକା ପବନ, ଥଣ୍ଡା ଓ ଅଧିକ ଆର୍ଦ୍ରତା ବିଶିଷ୍ଟ ରାତିର ପାଣିପାଗ ଦ୍ୱାରା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଶୁଷ୍କ ପାଣିପାଗ, ଜୋର ପବନ ଓ ବଜ୍ରପାତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପୂର୍ବାନୁମାନରୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରୟାସ ବିଫଳ ହୋଇଯାଇଥାଏ | 

   Related Posts