scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସିଏ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ; ଦର୍ଜୀଙ୍କ ପୁଅ ସଦାବ ହୁସେନ କଲେ ଟପ

24/01/2019 at 3:32 PM

ସିଏ ବା ଚାର୍ଟାଡ଼ ଆକାଉଣ୍ଟସ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ପରୀକ୍ଷାରେ ରାଜସ୍ଥାନର ସାଦାବ ହେସନ ଟପ କରିଛନ୍ତି | ମୋଟ ୮୦୦ ମାର୍କରୁ ୫୯୭ ନମ୍ବର ଅର୍ଥାତ ୭୪.୬୩ ପ୍ରତିଶତ ରଖି ସେ ଟପ କରିଛନ୍ତି |
ସାଦାବ ହେସନ କୋଟା ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ବି.କମ କରିଛନ୍ତି | ସଦାବଙ୍କ ପରିବାରରେ ବାପା, ମା’ ଏବଂ ୪ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି | ୪ ଭଉଣୀରେ ଜଣେ ଗୋଟିଏ ଭାଇ | ତାଙ୍କ ବାପା ପେସାରେ ଜଣେ ଦର୍ଜୀ | ମା’ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପଢ଼ିଛନ୍ତି | ବାପା ମା ଏତେ ପାଠ ନପଡ଼ି ମଧ୍ୟ ସାଦାବ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ସିଏରେ ଟପ କରିଛନ୍ତି |


କ’ଣ ଥିଲା ତାଙ୍କର ଟିପ୍ସ ଜାଣନ୍ତୁ :
ସେ କହିଛନ୍ତି ବହୁତ ରିସର୍ଚ ଏବଂ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସେ ସିଏ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ | ପ୍ରତିଦିନ ୧୩ରୁ ୧୪ ଘଣ୍ଟା ସେ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିଲେ | ହୁସେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଢିବା ବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୩ଘଣ୍ଟାରେ ଥରେ ସେ ୩୦ରୁ ୪୦ ମିନିଟର ବ୍ରେକ ନେଉଥିଲେ | ପାଠପଢା ଷ୍ଟ୍ରେସରୁ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚଇବା ପାଇଁ ସେ ପ୍ରାତଦିନ ୨ରୁ ୩ କି:ମି ମର୍ନିଙ୍ଗୱାକ କରୁଥିଲେ | ପରୀକ୍ଷା ପାଖେଇ ଆସିଲେ ସେ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖୁଥିଲେ | କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚିନ୍ତାରୁ ନିଜକୁ ଦୁରେଇ ରଖୁଥିଲେ | ପରୀକ୍ଷା ପାଖେଇ ଆସିଲେ ସେ ପଢା ସମୟ କମ କରିଦେଉଥିଲେ |


ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳ ହେବ ପାଇଁ ସେ ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ | ପୁରୁଣା ପରୀକ୍ଷାପତ୍ର ପଢି ସେ ଅନୁସାରେ ସେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ | ପୁରୁଣା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରୁ ୩/୪ଟି ଭଲ ଭଲ ପ୍ରଶ୍ନ ବାହାର କରି ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୪୦ ନମ୍ବର ଆସିବ ଏବଂ ସେହି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ଘଣ୍ଟେ ଭିତରେ ସମାଧାନ କରାଯାଇପାରିବ | ବଳକା ୨ ଘଣ୍ଟା ସ୍କୋରିଙ୍ଗ ମାର୍କ ପାଇଁ ରଖୁଥିଲେ | ହୁସେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଧା ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଆମକୁ ନିଜକୁ ଦେବା ଉଚିତ | ଏହି ଅଧା ଘଣ୍ଟାରେ ଆମକୁ ଅତୀତରେ ବିତିଯାଇଥିବା ଦିନ ବିଷୟରେ ଭାବିବା ଉଚିତ | ଯାହାଫଳରେ ଟାଇମ ମେନେଜ ହୋଇଥାଏ |

   Related Posts