AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

୫ ରାଜ୍ୟରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ, ୬ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ଓ ଗୋଟିଏ ଲୋକସଭା ସିଟ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

5/12/2022 at 9:05 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହିତ ସୋମବାର ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ଉପ-ନିର୍ବାଚନ । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା  ଯାଏଁ ଚାଲିବ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମେତ ଓଡ଼ିଶା, ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ବିହାରରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟିଂ ଜାରି ରହିଛି ।  

ସୋମବାର ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ୬ଟି ଆସନରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ଚାଲିଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଗୋଟିଏ ଲୋକସଭା ଓ ଦୁଇଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ ଚାଲିଛି । ସେହି ଓଡ଼ିଶା, ଛତିଶଗଡ଼, ରାଜସ୍ଥାନ, ବିହାରରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ  ଲେଖାଏଁ ସିଟ୍‌ରେ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି । ୟୁପିର ମୈନପୁର ଲୋକସଭା ଓ ରାମପୁରର ଖତୌଲି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ମତଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟର । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସଂସ୍ଥାପକ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହି ଆସନ ଖାଲ ପଡ଼ିଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ଏହି ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ଓ ଏସପି ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଚାଲିଛି ।

ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶାର ପଦ୍ମପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି । ବିଜୟ ସିଂ ବରିହାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହି ସିଟ୍ ଖାଲିପଡ଼ିଥିଲା । ପଦ୍ମପୁରରେ ବିଜେଡି, ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଫାଇଟ୍ ଚାଲିଛି । ସେହିପରି ରାଜସ୍ଥାନର ସରଦାରସହର ବିଧାନସଭା ଆସନ, ବିହାର କୁଢନୀ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ର ଭାନୁପ୍ରତାପପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ନିର୍ବାଚନ ଜାରି ରହିଛି ।  

   Related Posts