ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ହିଂସା ପରେ ସହାରନପୁର ଏବଂ କାନପୁରରେ ଚାଲିଲା ବୁଲଡୋଜର, ସରକାର କହିଲେ- ଶୁକ୍ରବାର ପରେ ଶନିବାର ବି ଆସିଥାଏ

11/06/2022 at 8:40 PM

ସହାରନପୁର: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଶୁକ୍ରବାର ହିଂସା ପରେ ଚାଲିଲା ବୁଲଡୋଜର । କାନପୁର ଏବଂ ସହାରନପୁରରେ ହିଂସାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ସାମିଲ୍ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଶନିବାର ବୁଲଡୋଜର ଚାଲିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ।

କାନପୁରରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେଉଁ କୋଠାକୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଇଛି ସେଗୁଡିକ ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ଭୂମି ମାଫିଆଙ୍କ ରହିଛି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହିଂସାକୁ ନେଇ ୧୩ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ୨୩୭ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଆଶାଳୀନ ଟିପ୍ପଣୀ ପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରୟାଗରାଜ, ମୁରାଦାବାଦ, ସହାରନପୁର, କାନପୁର ସମେତ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ।

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ନମାଜ ପରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସଂପ୍ରଦାୟର ଲୋକେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ  କରିଥିଲେ । ହିଂସା ଘଟାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପରୋକ୍ଷ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପରାମର୍ଶଦାତା ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ଉପଦ୍ରବୀ ମାନେ ରଖନ୍ତୁ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ପରେ ଶନିବାର ନିଶ୍ଚୟ ଆସିଥାଏ । ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହା ଭୁଲିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ସହାରନପୁର ବ୍ୟତୀତ କାନପୁରରେ ହିଂସାର ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ପରେ ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣକୁ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପ୍ରାୟ ତିନି କିଲୋମିଟର ଦୂର କୋଠାକୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଉଛି । କାନପୁର  ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ଘର ଭଙ୍ଗା ଯାଉଥିବା ମାଲିକଙ୍କ ସଂପର୍କ ରହିଛି । ସେ ମଧ୍ୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଅଂଶ ତିବା ପୋଲିସ କହିଛି ।

   Related Posts