Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବି ନାହିଁ କ୍ଷମା, ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରି ଫାଇନ୍ ଦେଲେ ବ୍ରିଟିଶ୍ ପିଏମ, କଟିଲା ୧୦୦ ପାଉଣ୍ଡ ଚାଲାଣ

21/01/2023 at 10:17 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଫାଇନ୍ । ବ୍ରିଟିଶ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଋଷି ସନୁକଙ୍କ ନାଁରେ କଟିଛି ଟ୍ରାଫିକ୍ ଚାଲାଣ । କାରରେ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ଦେଇନଥିବାରୁ ଜରିମାନା ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ପାଇଁ ୧୦୦ ପାଉଣ୍ଡ ଚାଲାଣ କାଟିଛି ପୋଲିସ । ନିଜ୍ ଭୂଲକୁ ସ୍ବିକାର କରିଛନ୍ତି ବ୍ରିନେଟ୍ ଇଲଂଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଋଷି ସନୁକ୍ ।

ନିୟମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ । ସେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ହୁଅନ୍ତୁ କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଲଣ୍ଡନରେ । ବ୍ରିଟଶ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ ଚାଲାଣ କଟିଛି । ଗୁରୁବାର ଲଙ୍କାସାୟର ପୋଲିସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଋଷି ସମୁନଙ୍କୁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ପାଇଁ ଫାଇନ୍ ପଡ଼ିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଇଂଲଣ୍ଡର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଗାଡ଼ି ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ପିଏମ୍ ଋଷି ସନୁକ୍ ଏକ ଭିଡିଓ କରିବା ପାଇଁ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ହଟାଇଥିଲେ । ଏନେଇ ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଚାଲାଣ କାଟିଥିଲା । ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ପାଇଁ ପିଏମଙ୍କ ନାଁରେ ୧୦୦ ପାଉଣ୍ଡର ଫାଇନ୍ ପଡ଼ିଛି ।

ଋଷି ସନୁକ୍ ଚାଲାଣ କଟିଥିବା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଗୁରୁବାର ଡାଉନିଂ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ପ୍ରବକ୍ତା ଏହାକୁ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଟ୍ରାଫିକ୍ ଉଲଙ୍ଘନ ହୋଇଛି ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ସ୍ବିକାର କରିବା ସହିତ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ।

ବ୍ରିଟେନରେ ବିନା ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟରେ ଗାଡ଼ି ଚାଳନା କଲେ ୧୦୦ ପାଉଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତତ୍କାଳ ଜୋରିମନା ପଡ଼ିଥାଏ । ଏହି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପନା ହେଲେ ୫୦୦ ପାଉଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବାର ନିୟମ ରହିଛି । ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ତଥା ମେଡିକାଲ ପରିପେକ୍ଷୀରେ ଫାଇନ୍ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିନଥାଏ ।

ଋଷି ସନୁକ୍ ବ୍ରିଟେନ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକାଭିମୁଖୀ ଯୋଜନାରେ ରାଜସ୍ବ ପାଇଁ ‘ଲେଭଲିଂ ଅଫ୍ ଫଣ୍ଡ’ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହାର ପ୍ରମୋସନ୍ ପାଇଁ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରୁଥିଲେ । ତେବେ ବିନା ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟରେ ଏହି ଭିଡିଓ କରୁଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ପିଏମଙ୍କ ଚାଲାଣ କାଟିଥିଲା ।      

   Related Posts