oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ପିଲାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନେଇ ବ୍ରିଟିଶ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏଣିକି ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବନି ଜଙ୍କ୍ ଫୁଡ ବିଜ୍ଞାପନ

25/06/2021 at 2:35 PM

ଲଣ୍ଡନ ୨୫/୬ : ବ୍ରିଟେନର ବୋରିସ୍ ଜନସନ ସରକାର ପିଲାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ,ସକାଳ ୫.୩୦ ରୁ ରାତି ୯.୦୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିଭିରେ ଜଙ୍କ ଫୁଡର ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରସାରଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ । ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍ ବିଜ୍ଞାପନ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ନିୟମଗୁଡିକ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଠାରୁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ । କ୍ଷତିକାରକ ଖାଦ୍ୟରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଏକ୍ସପୋଜରକୁ କମ୍ କରିବା ଏହି ନିୟମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜନ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ନିୟମ ୨୦୨୨ରୁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ । ଏହି ଅଧୀନରେ, ଏହିପରି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ବିଜ୍ଞାପନର ଟେଲିକାଷ୍ଟ ସକାଳ ୫.୩୦ରୁ ରାତି ୯.୦୦ ମଧ୍ୟରେ ନିଷେଧ ହେବ । ଯେଉଁଥିରେ ଚର୍ବି, ଲୁଣ ଏବଂ ଚିନି (HFSS) ଅଧିକ ରହିଛି । ଏହାସହ ବ୍ରିଟେନରେ ଡିମାଣ୍ଡ-ଆଧାରିତ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପାଇଁ ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବ । ଏହା ସହିତ ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ ହେବ ।

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପିଲାଙ୍କଠାରେ ମେଦବହୁଳତାକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଯାନର ଏକ ଅଂଶ । ବ୍ରିଟେନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଜୋ ଚର୍ଚ୍ଚିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଶିଶୁମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ଏବଂ ମେଦବହୁଳତାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁବକମାନେ ଦେଖୁଥିବା ବିଷୟବସ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଏବଂ ଅଭ୍ୟାସ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ପିଲାମାନେ ଅନଲାଇନରେ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତିକାରକ ବିଜ୍ଞାପନରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛୁ ।

   Related Posts