scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ନୂଆ ବୋହୂକୁ ଶାଶୁଘର ଉପହାର ଦେଲେ ୬୦ କିଲୋ ସୁନା, ଗହଣା ପିନ୍ଧି ଚାଲିବା ବି ହୋଇଗଲା କଷ୍ଟ

15/10/2021 at 4:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୦: ଚାଇନାର ଜଣେ କନିଆ ୬୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଚାଲିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଥିଲା। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁଥିରେ କନିଆ ତାଙ୍କ ବିବାହ ଦିନ ୬୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ହୁବେଇ ପ୍ରଦେଶର ରହୁଥିବା ଏହି କନିଆକୁ ତାଙ୍କ ବିବାହ ଦିନ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ରେ ତାଙ୍କ ବିବାହରେ ପିନ୍ଧିଥିବା ଭାରୀ ଅଳଙ୍କାର ଯୋଗୁଁ କନିଆର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ କନିଆ ଏକ ଧଳା ବିବାହ ପୋଷାକ ଏବଂ ହାତରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଧରିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଅଳଙ୍କାରର ଓଜନ ହେତୁ କନିଆ ହଲିବା ବି କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଥିଲା ଏବଂ ସେ ଚାଲିବାକୁ ବରର ସାହାଯ୍ୟ ନେଉଥିଲେ। ଏହି ଅଳଙ୍କାରଗୁଡ଼ିକ କନିଆକୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ରୂପେ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ବର ତାଙ୍କୁ ୬୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନର ୬୦ ଟି ସୁନା ହାର ଦେଇଥିଲେ। ହାର ବ୍ୟତୀତ ସେ ହାତରେ ଭାରୀ କଙ୍ଗନ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ତାହା ମଧ୍ୟ ବରର ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ।

ବରର ପରିବାର ବହୁତ ଧନୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଲୋକଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଭାବରେ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟତଃ ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହି କନିଆକୁ ଦେଖି ବିବାହକୁ ଆସିଥିବା ଲୋକମାନେ ଦୟା ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ। ବିବାହର ଆସିଥିବା ଜଣେ ଅତିଥିଙ୍କୁ କନିଆ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସେ ହସି ହସି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ଠିକ୍ ଅଛ ଏବଂ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ଜାରି ରଖ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଏଠାରେ ସୁନାକୁ ‘ଶୁଭଫଳ’ର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ଏଠାକାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସୁନା ଧନୀ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ମନ୍ଦ ଆତ୍ମା ​​ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ସୁନା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

   Related Posts