scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ହିଟ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ‘ବାଘ’, ଭୂରି ଭୂରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ବ୍ରେଟ୍‌ ଲି

20/06/2023 at 12:47 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦।୦୬ :  ବ୍ରେଟ୍‌ ଲି’ଙ୍କ ମୁହଁରେ ହିଟ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା । ରୋହିତ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରି ଶାନ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ତେଣୁ ସେ ଜଣେ  ଭିନ୍ନ ଧରଣର ବ୍ୟାଟର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ।

ବ୍ରେଟ୍‌ ଲି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟର୍‌ । ପୁଲ୍‌ ସଟ୍‌ରେ ସେ ମାଷ୍ଟର । ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଜଗତରେ ସେ ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁଲ୍ ସଟ୍‌ ମାରୁଥିବାର ବ୍ୟାଟର । ବୋଲରଙ୍କୁ ସେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ହୁଏତ ଖୁବ କମ୍‌ ବ୍ୟାଟର କରିପାରନ୍ତି । ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ସେ ଟାଇଗର । ୨୦୦୭ରୁ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଖେଳ ଦେଖିଆସିଛି । ସେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାନ୍ତି ତ ସେତେବେଳ ଦେଖିବାକୁ ଖୁମ୍‌ ଭଲ ଲାଗେ ।  ଖାସ୍ କରି ତାଙ୍କର ଆକର୍ଷଣୀୟ ସଟ୍‌ ସିଲେକ୍ସନ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୭ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା । ୨୪୩ଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୯୮୨୫ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୩୦ଟି ଶତକ ଏବଂ ୪୮ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୨୬୪ ରନ୍‌ ରହିଛି ।

ସେହିପରି ୧୪୮ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୩୮୫୩ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୪ଟି ଶତକ ରହିଥିବା ବେଳେ ୨୯ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ବାକି ୫୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ୩୪୩୭ ରନ୍‌ । ଏଥିରେ ୯ଟି ଶତକ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧୪ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ଏବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସବୁ ଫର୍ମାଟରେ ଅଧିନାୟକ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts