scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏବେ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇ ବୁକ କରିପାରିବେ ନୂଆ ଵଲେନୋ ; ଜାଣନ୍ତୁ ଏଥିରେ କ’ଣ ରହିଛି ବିଶେଷତ୍ୱ

22/01/2019 at 6:22 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧ : ମାରୁତି ସୁଜୁକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବେ ତାର ହଚବ୍ୟାକ ଵଲେନୋକୁ ଅପଡେଟ କରୁଛି | ୨୦୧୯ ମାରୁତି ଵଲେନୋ ଫେସ ଲିଫ୍ଟ ପାଇଁ ବୁକିଂ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ, ନୂଆ ଵଲେନୋ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଲଂଚ ହେବାପରେ ନୂଆ ଵଲେନୋ ଫେବୃଆରୀ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ |

୨୦୧୫ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିଥିଲା | ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ୟୁନିଟ ବିକ୍ରି କରି ସାରିଛି | ଏବେ ସାଢେ ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି କାର ଅପଡେଟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ଵଲେନୋ ଫେସ ଲିଫ୍ଟରେ ନୂଆ ଫ୍ରଣ୍ଟ ବମ୍ପର ଡିଜାଇନ ଏବଂ ଅପଡେଟେଡ ଫାଗ ଲ୍ୟାମ୍ପ ହାଉଜିଙ୍ଗ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏୟାର ଡେମ ମିଳିବ | ଏହି କସମେଟିକ ଅପଡେଟ ଛଡା କମ୍ପାନୀ ଆଉ କେତେକ ଅତିରିକ୍ତ ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ଯୋଡ଼ିଛି | ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ହିସାବରେ ଏହି କାରରେ ରିଭର୍ସ ପାର୍କିଙ୍ଗ ସେନ୍ସର ଏବଂ ହାଇ ସ୍ପିଡ଼ ଆଲର୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ରହିବ | ଏକ ସେଫଟି ଫିଚର୍ସ ସହ ଅପଡେଟେଡ ଉପକରଣ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ | କିଛି ବର୍ଷା ସେନସିଙ୍ଗ ବାଇପାସ, କୄଜ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ, ABS, ISOFIX ଚାଇଲଡ ମାଉଣ୍ଟରସ ଏବଂ ଡୁଆଲ ଏୟାରଵେଗ ଭଳି ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

ମେକାନିକାଲ ହିସାବରେ କାରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇନାହିଁ | ନୂଆ ଵଲେନୋରେ ପୁରୁଣା ଇଂଜିନ ହିଁ ରହିବ | ଏଥିରେ ୧.୨ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ୧.୩ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଅପସନ ରହିବ | ପେଟ୍ରୋଲ ଇଂଜିନ 83bhp ପାୱାର ଏବଂ 115Nm ର ପିକ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ କରେ | ଅପରପକ୍ଷରେ ଡିଜେଲ ଇଂଜିନ 74bhp ପାୱାର ଏବଂ 200Nm ର ପିକ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ କରେ | ଉଭୟ ଇଂଜିନରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅନୁସାରେ ୫ଟି ଗିଅର ବକ୍ସ ରହୁଛି |

   Related Posts