scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିଜେପି ଫୋକସରେ ଓଡ଼ିଶା, ପ୍ରଚାର ପାଇଁ କାଲିଠୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବହୁ ହେଭିଓ୍ଵେଟ୍, ମୋଦୀ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିକୁ ଅସ୍ତ୍ର କରିବ ଦଳ

12/02/2024 at 9:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପିର କସରତ । ରଣନିତୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲାଗି ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ  ପଦାଧୀକାରୀଙ୍କ ବୈଠକ । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ ବିଜୟପାଲ ସିଂ ଏବଂ ସହ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ  ଲତା ଉସେଣ୍ଡିଙ୍କ  ଉପସ୍ଥିତିରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ବ । ସେପଟେ ଆସନ୍ତା କାଲିଠୁ ଜଣକ ପରେ ଜଣେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତର ସିଡ୍ୟୁଲ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଶିବିରକୁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ କରିଛି ।

ବିଜେପି ଫୋକସରେ ଓଡ଼ିଶା ।  ୨୪ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ।  ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଆସବେ ବହୁ ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ । ମୋଦୀ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିକୁ ଅସ୍ତ୍ର କରିବ ଦଳ । ୨୪ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଫୋକସରେ ଓଡିଶା । ଫେବୃଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନେତାଙ୍କ ଘନ ଘନ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତ । ମୋଦି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିକୁ ଅସ୍ତ୍ର କରି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ କାଲିଠୁ ଆସିବେ ଜଣଙ୍କ ପରେ ଜଣେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ । ମିଶନ ୧୨୦ ସଫଳ କରିବାକୁ ଇଏ ହେଉଛି ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ ବିଜୟପାଲ ସିଂ ଏବଂ ସହ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ  ଲତା ଉସେଣ୍ଡିଙ୍କ  ଉପସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟର ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ରଣନୀତି ।

କାଲି ଓଡିଶା ଆସିବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ।  କଟକ ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତକରି ଦଳର ସାଙ୍ଗଠନିକ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିବେ । ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା  ଆସିବେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀ । ପୁରୀ ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବେ । ସେହିଭଳି ଆସନ୍ତା  ୨୨ ତାରିଖରେ ଆସିବେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ । ସେମିତି ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ବେଳକୁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଓଡିଶା ଆସି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ମୋଦି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିର ବାର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚାଇବେ। 

ସେପଟେ ବିଜେପିର ଫୋକସ ଓଡ଼ିଣା ରଣନୀତିକୁ ବାସ୍ତବ ରୂପ ଦେବା ଲାଗି ଆଜି ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହୋଇଛି ପଦାଧୀକାରୀଙ୍କ ବୈଠକ । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ ବିଜୟପାଲ ସିଂ ଏବଂ ସହ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ  ଲତା ଉସେଣ୍ଡିଙ୍କ  ଉପସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମନମୋହନ ସାମଲ, ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ମାନସ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ପଦାଧୀକାରୀମାନେ ଅଙ୍କ କଷିଛନ୍ତି । ବୁଥ ଚାଲ ଅଭିଯାନ, ଗାଁକୁ ଚାଲ ଅଭିଯାନ, ଶକ୍ତି ବନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଭାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲ୍ଲାରେ ରାଜନୈତିକ ସ୍ଥିତି, ଆଶାୟୀଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆଦିର ସମୀକ୍ଷା ହୋଇଛି ।

ଏହା ସହ ବିଭିନ୍ନ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପଦାଧିକାରୀ ଓ ମିଡିଆ ସେଲ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଓଡ଼ିଶାରେ ନିଶ୍ଚିତ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଦମ୍ଭୋକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା । ଓଡିଶାରୁ ସର୍ବାଧିକ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଜିତିବେ ସେଥିପାଇଁ ରଣନୀତିକୁ  ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ଫୁଲ୍ ଦମ ଲଗାଇଛି ବିଜେପି । ସେପଟ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ କରି ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରି ବଳ ବଢ଼ାଇବା ପ୍ରୟାସରେ ରହିଛି ବିଜେପି । ଏହି କ୍ରମରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ନେତା ବିଜେପିରେ ମିଶିଛନ୍ତି ।

   Related Posts