ପୁଲୱମା ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଧାରଣା ଉପରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ସଂଘର୍ଷ, ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ

Published By : Prameya-News7 Bureau | March 11, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଲୱାମା ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର ଏବଂ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୧୦ ଦିନ ଧରି ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ସରକାର ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ତିନି ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଭୋର ସକାଳୁ ଧାରଣସ୍ଥଳରୁ ଜୟପୁର ପୋଲିସ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଥିବା ବିଜେପି ସାଂସଦ କିରୋଡୀ ଲାଲ ମୀଣାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ନିଜ ହେପାଜତକୁ ନେଇଥିଲା । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ଶନିବାର ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା । ବିଜେପି କର୍ମୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆଜି ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ବାସଭବନ ଘେରିବା ସମୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉଗ୍ର ହୋଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିଥିଲା ।

wp:html /wp:html

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୨୦୧୯ରେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ତିନି ଯବାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଧାରଣା ଦେଉଥିଲେ । ଏହାପରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଠାଇ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲା । ବିଜେପି ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ବୀରାଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅପମାନ ବୋଲି କହିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ଏହାସହ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ପୂରଣ ନ କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ।

wp:html /wp:html

ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ସଚିନ ପାଇଲଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୀରାଙ୍ଗନାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ସହ ଶୁଣା ଯିବା ଦରକାର । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ସହମତ ହେବା ନ ହେବା ଭିନ୍ନ କଥା, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଦାବିକୁ ଶୁଣିବା ସମୟରେ ନିଜ ଅହଙ୍କାରକୁ ଅଲଗା ରଖିବା ଦରକାର ।

ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ପତ୍ନୀମାନେ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୮ରୁ ଧାରଣା ଦେଇ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଅନୁକମ୍ପା ଆଧାରରେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ନୁହେଁ ବରଂ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରି ମିଳି ପାରିବ । ସେମାନଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଦାବି ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଗାଁରେ ସହିଦଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରାଇବା ସାମିଲ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ବିଜେପି ଉପରେ ରାଜନୀତି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.