Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ହେବ ବଡ଼ ବିଜୟ ? ସର୍ଭେ ପରେ ଦାବି

28/11/2022 at 5:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନର ପାଇଁ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗୁଡିକ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସର୍ଭେରେ ଦଳ ୨୫୦ ୱାର୍ଡରୁ ୧୭୦ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ମିଡିଆ ମୁଖ୍ୟ ହରୀଶ ଖୁରାନା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନଭେମ୍ୱର ୧୩ରୁ ୨୫ ମଧ୍ୟରେ ୪୩,୭୫୦ ମତଦାତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମର ୨୫୦ ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ଡିସେମ୍ୱର ୪ରେ ମତଦାନ ହେବ । ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୭ରେ ପରିଣାମ ଘୋଷଣା ହେବ । ବିଜେପିର ସର୍ଭରେ ୨୫୦ରୁ ୧୫୦ ୱାର୍ଡରେ ଦଳର ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ୨୦-୨୫ ଏପରି ୱାର୍ଡ ରହିଛି ଯେଉଁଠି ପାର୍ଟିକୁ କଡା ଟକ୍କର ମିଳିପାରେ କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ହିଁ ବିଜୟୀ ହେବ । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଦେଶ ଗୁପ୍ତା ପୂର୍ବରୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ବିଜେପି ୧୮୦ରୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହେବ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଯୋଜକ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ଦଳ ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନରେ ୨୦୦ ୱାର୍ଡରେ ବିଜୟୀ ହେବ । ବିଜେପି ୨୦ରୁ ଅଧିକ ୱାର୍ଡ ଜିତି ପାରିବନି ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୨୦୧୭ ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନରେ ମୋଟ ୨୭୦ ୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପି ୧୮୧ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ଆପ୍ ୪୮ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ୩୦ ୱାର୍ଡରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥର ମୋଟ ୨୫୦ ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନିର୍ବାଚନୀ ମୈଦାନରେ ଅଛନ୍ତି ।  

   Related Posts