scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ : ଟିଆରଏସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଓଓ୍ୱେସୀଙ୍କ ଗଡରେ ଧସେଇ ପସିଲା ବିଜେପି

5/12/2020 at 11:24 AM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୦୫/୧୨:ଗ୍ରେଟର୍ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ନିର୍ବାଚନରେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି ବା ଟିଆରଏସ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି । ମୋଟ୍ ୧୫୦ଟି ଆସନରୁ ଟିଆରଏସ ୫୫ଟି ଆସନରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିବା ବେଳ ବିଜେପି ୪୮ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ ୪୪ଟି ଆସନରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଖାତାକୁ ମାତ୍ର ୨ଟି ଆସନ ଯାଇଛି ।

ନିର୍ବାଚନରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ସହିଛି ଟିଆରଏସ । ଗତଥର ଟିଆରଏସ ୯୯ଟି ଆସନ ଜିତିଥିଲା । ଏଆଇଏମଆଇଏମ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିଛି । ତେବେ ବିଜେପିର ଭରପୁର ଫାଇଦା ହୋଇଛି । ଦଳ ଗତଥର ୪ଟି ଆସନରେ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଏଥର ୪୮ଟି ଆସନରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଛି । ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ରହିଛି ।

ବିଜେପି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନଗରପାଳିକା ନିର୍ବାଚନରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭାବେ ଲଢିଥିଲା । ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଓ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗି ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ଏବା ବ୍ୟତୀତ ବିଜେପିର ଅନେକ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତୁଙ୍ଗନେତା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ । ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତେଲେଙ୍ଗାନାବାସୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ତେଲେଙ୍ଗାନାବାସୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନଗର ନିଗମ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର ୧ରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୩୪ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଭୋଟର ସେମାନଙ୍କ ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts