scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରବିବାର ସସପେନ୍ସ ଶେଷ…ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦକୁ ନେଇ କୈଳାସ ବିଜୟବର୍ଗୀୟଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ

7/12/2023 at 9:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବଡ଼ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ ତାହା ଉପରେ ଏବେ ବି ସସପେନ୍ସ ରହିଛି । କିଏ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ତାହା ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ । ଏହାରି ଭିତରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ କୈଳାସ ବିଜୟବର୍ଗୀୟ ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । କେଉଁ ଦିନ ସିଏମ୍ ପଦକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ ହଟିବ ତାହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ନୂଆ ଚେହେରା ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା କୈଳାସ ବିଜୟବର୍ଗୀୟଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ କେତେ ଦିନ ଚାଲିବ ବୋଲି ସାମ୍ୱାଦିକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ କହିଥିଲେ, ଏହି ସସପେନ୍ସ ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଯିବ । ଏହାପରେ ପୁରୁଣା ନେତାଙ୍କୁ ନାଁ ନୂଆ ନେତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ବିଜୟବର୍ଗୀୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହାର ଉତ୍ତର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ତାରିଖରେ ମିଳିବ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦକୁ ନେଇ କାହିଁ ସସପେନ୍ସ ?

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିଜେପି ଏହି ତିନି ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନରେ କୌଣସି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ଦେଇ ନଥିଲା । ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଥିଲା । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ପିଏମ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ବାସ ଭବନରେ ଏହି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରବଳ ଦାବିଦାରଙ୍କ ଉପରେ ବିଚାର କରିଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ପାର୍ଟି ନେତୃତ୍ୱ ଏହା ଉପରେ ବୈଠକ କରିଥିଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ ତାହା ଆସନ୍ତାକାଲି ସୁଦ୍ଧା ସ୍ଥିର ହୋଇଯିବ । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଜେପି ନୂଆ ଚେହେରାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିପାରେ । ରବିବାର ଏହି ତିନି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିପାରେ ।

Also Read: ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରେବନ୍ତ ରାଜ୍, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ରେଡ୍ଡି

   Related Posts