scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିରୋଧ ପରେ ମୁସ୍‌ଲିମ୍ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଝିଅ ବାହାଘର ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ ବିଜେପି ନେତା, କହିଲେ ଘଟଣା ପଛର ଅସଲ କାରଣ

22/05/2023 at 10:50 AM

ଡେହରାଡୁନ୍ ୨୨/୦୫: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା ତାଙ୍କ ଝିଅ ବାହାଘରକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ମୁସଲମାନ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଝିଅ ସହ ହେବାକୁ ଥିବା ବିବାହକୁ ସେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପଛର ଅସଲ କାରଣ କଣ ସେ ନେଇ ବି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି “ମୁଁ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ପୁଅ ସହିତ ମୋ ଝିଅର ବିବାହ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ । ଏ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇ ବି ଥିଲି । ପୌରୀ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଯଶପାଲ ବେନାମ ଶନିବାର ଏନେଇ ନିଜର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀ ହୋଇଥିବାରୁ ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ବିବାହରେ ସହମତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି ବି କହିଥିଲେ ଯେ, ଆମ ପିଲାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଧୁନିକ ଯୁଗର ପିଲା । ସେ ଯାହାକୁ ଚାହିଁବେ ବିବାହ କରିବେ ଏଥିରେ ଆମର ସହମତି ରହିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଁ ମୋ ଝିଅର ବିବାହ ମେ ୨୮ରେ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲି । କିନ୍ତୁ ଧିରେ ଧିରେ ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇଛି ଯେ, ମୁଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କଲି । ମେ ୨୬-୨୮ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିବାହକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ।

ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ଜଣେ ପିତା ହୋଇ ମୁଁ ମୋ ଝିଅର ପ୍ରେମକୁ ଗ୍ରହଣ କଲି । ଆମେ ପୁଅର ପରିବାର ସହିତ ବସି ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲୁ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ, କାରଣ ମୁଁ ଜଣେ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧୀ ଏବଂ ନଗର ପାଳିକା (ପୌରପାଳିକା) ର ସଭାପତି, ମୋର ଲୋକମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ମୋର ଦାୟିତ୍ୱ ଅଛି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଖୁସି ଏବଂ ଆନ୍ତରିକ ପରିବେଶ ବଜାୟ ରହିବ ।

ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କାର୍ଡ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ (କୋଟଦ୍ୱାର) ବ୍ୟାନରରେ ଅନେକ ଲୋକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୌରୀ ଗରହୱାଲରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ । ବେନାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିବାହ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି ।
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ-ତିନି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ।

ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ କାର୍ଡ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ମୁଁ କାହାଠାରୁ କିଛି ଲୁଚାଉ ନାହିଁ । ଏହି କାର୍ଡ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ସଂସ୍ଥା ମୋତେ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ମାମଲା ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ବେନାମୀ କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସର ସୁରକ୍ଷା ଅଧୀନରେ ଏହି ବିବାହ ହେଉ ବୋଲି ସେ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ସେ ବରର ପରିବାରକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେହେତୁ ସେମାନେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆମକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ପୋଲିସ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ବେନାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁନିଅନର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । “ଏହି ଦୁନିଆରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି । କେହି କେହି ମୋ ସହିତ ଭଦ୍ର ଭାବରେ କଥା ହୁଅନ୍ତି, କେହି କେହି କଠୋର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ କ୍ରୋଧ ସେମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଯଥାର୍ଥ ଅଟେ । ଯେପରି ମୋ ଝିଅ ପ୍ରତି ମୋର ପ୍ରେମ ଠିକ୍ ସେହିପରି (ବର ପରିବାର) ସେମାନେ ଭଲ ଲୋକ, ଏବଂ କେବଳ ମୁସଲମାନ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଭଲ କଥା ନୁହେଁ ।

ଅନେକ ଲୋକ ମୋତେ ଏହି ବିବାହ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ମୋର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରକୁ ବି ବିପଦରେ ପକାଇବ । କିନ୍ତୁ ମୁଁ କହିଲି ମୋ ପାଇଁ ମୋ ଝିଅର ସୁଖ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ମୋର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ଅଲଗା ଅଟେ । ସୂଚନା ଥାଉକି, ବେନାମ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ସହ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦଶନ୍ଧି ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଛାଡିଥିଲେ । ସେ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ପୌରୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଜେପି ତିରଥ ସିଂ ରାୱତଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଜଣେ ସ୍ୱାଧିନ ବିଧାୟକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । 

   Related Posts