scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିହାରରେ ବିଜେପିଠୁ ଅଲଗା ହେବ ଜେଡିୟୁ ! ଗୋଟିଏ-ଦୁଇ ଦିନରେ ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା

8/08/2022 at 9:15 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୮: ବିହାରରେ ପୁଣି ଥରେ ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁ ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ଜେଡିୟୁ ବିଜେପିରୁ ଅଲଗା ହେବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିବ । ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ଆରଜେଡି, ବାମଦଳ ଓ କଂଗ୍ରେସ ସହ ମିଶି ସରକାର ଗଠନ କରିପାରନ୍ତି ।  

ଜେଡିୟୁର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ଯେ, ବିଜେପି ତାଙ୍କ ଦଳ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ଦଳ ଛାଡିଥିବା ଆରସିପି ସିଂଙ୍କ ଜରିଆରେ ବିଜେପି ଏପରି କରୁଥିବା ନୀତିଶଙ୍କ ଦଳ କହିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ନୀତିଶଙ୍କ ଅନେକ ବିଧାୟକ ଅନ୍ତରୀଣ ନିର୍ବାଚନ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ନୀତିଶ ଆରଜେଡି, କଂଗ୍ରେସ ସାହାଯ୍ୟରେ ସରକାର ଚଳାଇବା ବିକଳ୍ପରେ ଅଛନ୍ତି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ ଓ ବିଜେପିର ସମ୍ପର୍କ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଶୀତଳ ପଡିଛି । ଉଭୟ ଟକ୍କରାଟକ୍କରି ସ୍ଥିତିରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସରକାର ରହିବ ନା ଭାଙ୍ଗିବ ତାକୁ ନେଇ ନାନା ଆଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି ।

ତେବେ ଗତ ଏକ ମାସର ଘଟଣାକ୍ରମ ଉପରେ ନଜର ପକାଇଲେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଠିକ୍ ନଥିଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଗତ ମାସରେ ଏପରି ଚାରି ଥର ଘଟିଥିଲା । ନୀତିଶ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ । ଏହାପରେ ନୀତିଶ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ନୈଶ୍ୟ ଭୋଜିରେ ଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ । ଏପରିକି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇନଥିଲା ।

   Related Posts