scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସମ୍ବଲପୁରରେ ପଣ୍ଡା ଇନ୍ଫ୍ରା ଦ୍ବାରା ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଫ୍ଲାଏ ଓଭରରୁ ଲୁହାଖଣ୍ଡ ପଡ଼ି ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ଆହତ ଘଟଣା : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଲା ବିଜେପି

23/01/2019 at 6:13 PM

ସମ୍ବଲପୁର୨୩|୧: ସମ୍ବଲପୁରରେ ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରା ଦ୍ବାରା ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପ୍ଲାଏ ଓଭରରୁ ଲୁହାଖଣ୍ଡ ପଡ଼ି ଆହତ ହୋଇଥିବା ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି । ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରା ବିରୋଧର କୌଣସି ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇନି । ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଛି ବିଜେପି । ହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହୁଛନ୍ତି  ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଚିନ୍ତା କରିବେ । …..

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଫ୍ଲାଏ ଓଭରରୁ ଲୁହାଖଣ୍ଡ ଖସିଲା । ଆହତ ହେଲେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା । ହେଲେ ପଥଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବହେଳା କରି ସମ୍ବଲପୁରରେ ଫାଏଓଭର କାମ କରୁଥିବା ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରା ବିରୋଧରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ପଣ୍ଡା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ଅନୁକମ୍ପା ବିରୋଧରେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ବିଜେପି । ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଥିଲା ।

ସେପଟେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସଫେଇ ହେଲା ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ପଥଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ନିର୍ମାଣକାମ ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରା କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜର, ଅତିରିକ୍ତ ଏସପିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଛି । ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପରେ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ଚିନ୍ତା କରାଯିବ ।

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ଟ୍ରାଜେଡି ପରେ ବ୍ଲାକ୍‌ ଲିଷ୍ଟେଡ୍‌ ହୋଇଥିବା ପଣ୍ଡା ଇନ୍‌ଫ୍ରାକୁ କେମିତି ପୁଣି ସମ୍ବଲପୁରରେ ଫ୍ଲାଏ ଓଭର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ? ଏବେ ପୁଣି କମ୍ପାନୀର ଅବହେଳା ପାଇଁ ଆଉ ଜଣେ ସାଧାରଣ ପଥଚାରୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି, ଏଥି ପାଇଁ କାହିଁକି କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବନି ? 

   Related Posts