ଚମକାଇଲା ଇନ୍ଦୋରର ଫଳାଫଳ, ନୋଟାକୁ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 04, 2024 IST

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୦୪/୦୬: ମିନି ମୁମ୍ବାଇ ଅର୍ଥାତ୍ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋରରେ ରୋଚକ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। କିନ୍ତୁ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଥଣ୍ଡା ଥିଲା । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ବୋଧହୁଏ ସମସ୍ତେ ଫଳାଫଳ ଆଗରୁ ଜଣାଥିଲା । 

ଏହି ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅକ୍ଷୟ କନ୍ତି ବାମ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଏବେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶଙ୍କର ଲାଲୱାନୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଖାଲି ପଡିଛି । ତେବେ ବିଜେପିକୁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଏଠାରେ NOTA ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲା ।

ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ଚାଲୁଥିବା ଗଣନା ରାଉଣ୍ଡରେ NOTA ବହୁ ଭୋଟ୍ ପାଇବା । ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶଙ୍କର ଲାଲୱାନି- ୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ତେବେ ଏଠାରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି ନୋଟା । ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ପାଇଛି ନୋଟା । ସେହିଭଳି 

ବିଏସପିର ସଞ୍ଜୟ ସୋଲାଙ୍କି- ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ପାଇଛି । ବିଜେପିର ଶଙ୍କର ଲାଲୱାନୀ ପାଖାପାଖି ୯ ଲକ୍ଷରେ ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ଥିବାବେଳେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ନୋଟା ଥିବାବେଳେ, ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ବିଏସ୍‌ପି । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.