oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ପଞ୍ଜାବ ପରେ ଏବେ ଗୁଜରାଟ ଉପରେ ଆପ୍‌ର ଆଖି; କେଜରିୱାଲ କହିଲେ, ବିଜେପି ଗର୍ବୀ ହୋଇଯାଇଛି, ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅ

2/04/2022 at 6:12 PM

ଗାନ୍ଧୀନଗର: ପଞ୍ଜାବ ହାତେଇବା ପରେ ଆପ୍‌ର ଆଖି ଏବେ ଗୁଜୁରାଟ ଉପରେ। ଏଥିପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟରେ ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅ ବୋଲି ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ୍। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ନିର୍ବାଚନ। ତେଣୁ ଏବେଠାରୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କଲାଣି ଆପ୍।

ଆଜି ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗୱନ୍ତ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମଦାବାଦରେ ଥିବା ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ବୁଲିଯାଇଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ୍। ଏହାପରେ ସେଠାରେ ଏକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା ନାମରେ ରୋଡ୍‌ ଶୋ କରିଥିଲା ଆପ୍‌। ଏହି ରୋଡ୍‌ ଶୋକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି କେଜରିୱାଲ ଗୁଜୁରାଟବାସୀଙ୍କୁ ଥରେ ଆପ୍‌କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ବିଜେପି ଏଠାରେ ୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା କ୍ଷମତାରେ ରହିଲାଣି। କିନ୍ତୁ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରକୁ ଅଟକାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ରାଲିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି “ ମୁଁ ଏଠିକି କୌଣସି ଦଳକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବାକୁ ଆସି ନାହିଁ। କି ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଆସି ନାହିଁ। ମୁଁ ଏଠି ଗୁଜୁରାଟକୁ ଜିତାଇବାକୁ ଆସିଛି। ଆମେ ଗୁଜୁରାଟ ଓ ଗୁଜୁରାଟବାସୀ ବିଜୟ ଆଣିଦେବୁ। ଆମେ ଗୁଜୁରାଟ୍‌ରେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଦୂର କରିବୁ।”

ବିଜେପିକୁ ଗର୍ବୀ କହି କେଜରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି “୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା କ୍ଷମତାରେ ରହିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେପି ଗର୍ବୀ ହୋଇଯାଇଛି। ସେମାନେ ଲୋକକଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁ ନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ପଞ୍ଜାବ ଓ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ ଭଳି ଏଠି ଆମ୍ ଆଦ୍ମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆଉ ଯଦି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପସନ୍ଦର କାମ ନ କଲୁ ତେବେ ଆମକୁ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ବଦଳେଇ ଦେବେ। ଆମ ଆଦ୍ମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଆପଣ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦେବେ ଆପଣ ସବୁ ଦଳକୁ ଭୁଲିଯିବେ।” ସେହିପରି ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ଗୁଜୁରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନ କହିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ପଞ୍ଜାବ ପରେ ଏବେ ଗୁଜରାଟ ପାଳି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ଆପ୍‌ ନେତା ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ  ହୃଦୟକୁଞ୍ଜ(ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭବନ)ରେ ଚର୍ଖା ଘୂରାଇବା ସହିତ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତି ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ।  ଏହାପରେ ଆଶ୍ରମ ଭିତରେ ଥିବା ମ୍ୟୁଜିୟମ ବୁଲିଦେଖିଥିଲେ କେଜରିୱାଲ ଓ ମାନ।

   Related Posts