AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

‘ଅତିଶୀଘ୍ର ୧୦୪ରେ ଫୋନ କରି ଜଣାନ୍ତୁ, କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ’, ତବଲୀଗୀ ଜମାତ ଫେରନ୍ତାଙ୍କୁ ମୁନା ଖାଁଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

4/04/2020 at 6:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୪|୦୪ ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ତବଲୀଗୀ ଜମାତରୁ ଫେରିଥିବା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି । ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡିଶାରେ ମଧ୍ୟ ତବଲୀଗୀ ଜମାତରୁ ଫେରିବା ପରେ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସଠାରୁ ଫେରି ସରକାରଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି । ଏପରି ନକରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ନେତା ମୁନା ଖାଁ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଦିଲ୍ଲୀର ତବଲୀଗୀ ଜମାତକୁ ଯାଇଥିଲେ ଓ ଓଡିଶା ଫେରିବା ପରେ  ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଅନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ । ଏହି ସମୟରେ ଆପଣମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ଜରୁରୀ । ଏତେ ବଡ ମହାମାରୀ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ସୂଚନା ଦେବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଜମାତ ଫେରନ୍ତାଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ମିଶି କରେନା ସହ ଲଢିବା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ମହାମାରୀ କେବଳ ଓଡିଶା କିମ୍ବା ଭାରତ ପାଇଁ ନୁହେଁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଆମେ ଘରେ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ହେବ । ୧୦୪କୁ ଫୋନ କରି ଆପଣ ଯଦି ବାହାରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ତେବେ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତୁ । ସରକାର ଜାଣିଲେ ହିଁ ଏହାର ନିରାକରଣ କରିପାରିବେ । ଏହାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ଯୋଗାଇଦେବେ । ଏହାସହ ସରକାର, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ମୁନା ଖାଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts