AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

କବାଟ ଖୋଲିଲେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା; ଘର ଓ ଦୋକାନକୁ ଭାଗ କରୁଛି ବୋର୍ଡର, ବରଲେ ଗାଁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ

24/12/2022 at 9:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଘର କବାଟ ଖୋଲିଲେ ବିଦେଶରେ ପଡ଼ୁଛି ପାଦ । ବିଲ୍ଡିଂ, ଅଫିସ୍, ଦୋକାନ ଆଦିକୁ ଦେଶର ସୀମା ଭାଗ କରୁଛି । ଲୋକଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଟରନ୍ଯାସନାଲ ବୋର୍ଡର ପାସ୍ କରିଛି । ବେଲଜିୟମ ଓ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ଲସ୍ ଚିହ୍ନ ସୀମାରେଖାକୁ ଚିହ୍ନଟ କରୁଛି ।

ବେଲଜିୟମ ଓ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସୀମାନ୍ତ ଗାଁ ବରଲେରେ ଏଭଳି  ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଗାଁର କିଛି ଘର ଏମିତି ରହିଛି, ଯାହା ମଝିରେ ଦେଶର ସୀମାରେଖା ଯାଇଛି  । ଲୋକ ଘରୁ ବାହାରକୁ ପାଦ ପକାଇଲେ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଛନ୍ତି । କବାଟ ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ହେଉଛି । ଲୋକଙ୍କ ଶୋଇବା ଘର ଗୋଟିଏ ଦେଶରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟଦେଶରେ ରହିଛି ବସାଉଠା ରୁମ୍ । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଘର ମଝିରେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ବୋର୍ଡର ରହିଛି ।

ବରଲେ ଗାଁର ବେଲିଜିୟମ ସୀମାକୁ ବରଲେ-ହର୍ଟୋଗ୍ କୁହାଯାଉ ଥିବାବେଳେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସୀମାକୁ ବରଲେ- ନାସାଉ କୁହାଯାଉଛି । ଲୋକଙ୍କ ଘର ମଝିରେ ପ୍ଲସ୍ ଚିହ୍ନ ସୀମା ଚିହ୍ନଟ କରୁଛି । ବେଲଜିୟମ ଓ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଉଭୟ ସରକାର ମିଳିମିଶି ଏଠାରେ ପ୍ରଶାସନ ଚଲାଉଛନ୍ତି ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୟୁଟ୍ୟୁବର ଡ୍ରିଉ ବିନସ୍କି ନିଜ ଭିଡିଓ ଦେଖାଇଛନ୍ତି କିପରି ଲୋକଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟରେ ସୀମାରେଖା ଯାଇଛି । ବରଲେ ଗାଁରେ ‘ଫ୍ରଣ୍ଟ ଡୋର ରୁଲ୍’ ନୀତି ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏହି ଗାଁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନେ ଗାଁର ଘର ଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିବାରୁ ଚାଲିଆସିଥାନ୍ତି ।      

   Related Posts