oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ଲକଡାଉନରେ ଭାରତରେ ସବୁଠୁ ବେଶୀ ଅନଲାଇନ୍ ଅର୍ଡ଼ର ହୋଇଛି ବିରିୟାନୀ

25/07/2020 at 1:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୭: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ମାସ ଯାଏଁ ଘରେ ବସିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହାର କେତେକ ସକରାତ୍ମକ ଦିଗ ମଧ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଥିଲା,ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ପବ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ନିଜ ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଦ୍ବାରା ନୂଆ ନୂଆ ପ୍ରକାର ବ୍ୟଞ୍ଜନର ଆବିଷ୍କାର ହୋଇଥିଲା।

ଲକଡାଉନରେ ଖାଇବା ଜିନିଷର ଅନଲାଇନ୍ ଡେଲିଭରି ଅତ୍ୟଧିକ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଲୋକେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବିରିୟାନୀ ଅର୍ଡ଼ର କରିଥିଲେ। ଅନଲାଇନ୍ ଫୁଡ ଡେଲିଭରି ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ ସ୍ବିଗିର ରିପୋର୍ଟ ଦି କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ଏଡିସନରେ ଏହି କଥାର ଖୁଲାସା କରିଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟମାନେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବିରିୟାନୀକୁ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଭାରତୀୟମାନେ ୫.୫ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବିରିୟାନୀ ଅର୍ଡ଼ର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ବଟର ନାନ ୩.୩୫ଲକ୍ଷ ଅର୍ଡ଼ର ଏବଂ ତୃତୀୟରେ ମସାଲା ଦୋସା ଯାହା ପାଇଁ ୩.୩୧ଲକ୍ଷ ଅର୍ଡ଼ର କରାଯାଇଛି। ସ୍ବିଗି କହିଛି ଯେ ବିରିୟାନୀ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଲଗାତାର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଅର୍ଡ଼ର କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟଞ୍ଜନ ରହିଛି।

ସ୍ବିଗି ଅନୁସାରେ ସେ ୩୨.୩କୋଟି କିଲୋ ପିଆଜ ଏବଂ ୫.୬୬କୋଟି କିଲୋ କଦଳୀ ଡେଲିଭରି କରିଛି। ଲକଡାଉନରେ ପ୍ରତିଦିନ ରାତି ୮ଟା ଯାଏଁ ପାଖାପାଖି ୬୫,୦୦୦ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଅର୍ଡ଼ର କରାଯାଉଥିଲା।

ସ୍ବିଗି ଲକଡାଉନରେ ନିଜ ଅନ୍ -ଡିମାଣ୍ଡ ଡେଲିଭରି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ଭୋଜନ,ଗ୍ରସେରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ଜିନିଷ ଡେଲିଭରି କରୁଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଲକଡାଉନର ଏହି ଅନିଶ୍ଚିତ ମାସରେ ଲୋକେ ୧,୨୯,୦୦୦ଥର ଚକୋ ଲାଭା କେକ୍ ଅର୍ଡ଼ର କରିଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଗତ ମାସରେ ସ୍ବିଗିରେ କରାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ଲେଷଣରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଗୋଲାପଜାମୁ ମିଠା ୮୪,୫୫୮ଥର ଏବଂ ବଟରସ୍କଚ୍ ମାଓସେଜ କେକ୍ ୨୭,୩୧୭ଥର ଅର୍ଡ଼ର କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ବିଗି ପାଖାପାଖି ୧,୨୦,୦୦୦ଜନ୍ମଦିନ କେକ୍ ମଧ୍ୟ ଡେଲିଭରି କରିଥିଲା।

   Related Posts